Lewis Hamilton: „Zbyt trudno wyprzedzić”

Drugi za Nico Rosbergiem Lewis Hamilton po wyścigu zauważył duże trudności z wyprzedzaniem na Interlagos i chciał mieć więcej strategicznych możliwości.

opublikowany 15/11/2015 à 21:53

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Lewis Hamilton: „Zbyt trudno wyprzedzić”

Znów pobity przez Nico Rosberg po Grand Prix Meksyku, Lewis Hamilton mimo to próbował wszystkiego, aby po raz pierwszy wygrać na torze Interlagos w Brazylii. Jednak Mistrz Świata zmierzył się z hybrydą nr 06 W6 swojego kolegi z drużyny, pomimo kilku prób zbliżenia się podczas zawodów.

„Uwielbiam ten tor, to taki piękny tor, ale niestety jest zbyt trudny do wyprzedzenia. Zbliżasz się do sekundy, tracisz docisk i nie ma możliwości, aby podejść bliżej. Strefa DRS może nie trwać wystarczająco długo, jeśli to miałaby być różnica. » Hamilton powiedział na konferencji prasowej.

Zapytany o chęć zmiany strategii Brytyjczyk jasno przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. „Chciałem tylko sprawdzić, czy istnieje inna strategiczna możliwość. Przyjechałem tu biegać, więc rozważam wszystkie opcje. Z pewnością nie są tylko dwie opcje pit stopów.

Musimy polegać na zespole. Jak powiedziałem, szukałem kilku innych okazji, ponieważ na torze nie wyglądało to dobrze i wbrew temu, co powiedział Nico, był moment, kiedy byłem bardzo blisko, ale nie mogłem wyprzedzić. Nie mogłem zbliżyć się bliżej w czasie krótszym niż sekunda i miałem najszybsze okrążenie, więc Oczywiście miałem dzisiaj tempo. Myślę, że zespół przeprowadza wiele symulacji i wybiera dwie najlepsze, przy których zostajemy. »

Raport i analizę Grand Prix Brazylii, przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów w São Paulo, znajdziesz w numerze 2038 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz