Lotus zainteresowany kilkoma sterownikami na rok 2016

Podczas gdy Renault powinno uratować Lotusa, brytyjski zespół szuka drugiego kierowcy, który wesprze Pastora Maldonado.

opublikowany 04/10/2015 à 11:20

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Lotus zainteresowany kilkoma sterownikami na rok 2016

Po ogłoszeniu odejścia Romain Grosjean do zespołu Haas F1, Lotos F1 Zespół może publicznie przeprowadzić badania, aby znaleźć nowego członka drużyny dla pastora Maldonado, który został już potwierdzony na rok 2016. ZespółEnstone w kim powinien znaleźć zbawienie przejęcia przez Renault podobno prowadzi rozmowy z kilkoma kierowcami, nawet jeśli Jolyon Palmer jest w dobrym miejscu, aby zastąpić Francuza, ponieważ wziął on udział w kilku bezpłatnych sesjach treningowych z zespołem.

„Wiemy, że możemy publicznie powiedzieć «powodzenia» Romainowi, który w przyszłym roku podejmie nowe wyzwanie. Był dla nas bardzo pomocny przez ostatnie kilka lat i będzie nam go brakowało.”, rozpoznał Federico Gastaldi, szef zespołu Lotus F1 Team. „Mamy potwierdzonego pastora i wiemy również, że dostępnych jest kilku atrakcyjnych kierowców. Zadbamy o to, aby miejsce było pożądane. W kilku miejscach odbędą się dyskusje i w pewnym momencie będziemy musieli ogłosić tę decyzję. »

Ale dyrektor Lotus F1 Team jest przede wszystkim niecierpliwy Renault przejąć brytyjską drużynę po jej wycofaniu się w 2009 roku. „Wygląda na to, że ponownie się pobierzemy. To pozytywne dla dyscypliny i dla Enstone, że firma z prestiżem i historią Renault chce wzmocnić swoją rolę w F1. W ostatnich latach pokonaliśmy pewne trudności, ale przeżyliśmy też wyjątkowe chwile”, dodał Federico Gastaldi.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz