Manor przełącza się na silnik Mercedesa

Zespół Manor zamieni turbo/hybrydowe V6 Ferrari na jednostkę napędową Mercedesa z 2016 roku.

opublikowany 01/10/2015 à 11:28

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Manor przełącza się na silnik Mercedesa

Od kilku tygodni, jak już donosiło AUTOhebdo (patrz Ah nr 2029), dwór F1 Zespół będzie dobrze wyposażony w turbo/hybrydową jednostkę napędową V6 Mercedes od sezonu 2016, po podpisaniu wieloletniego kontraktu.

„W oczekiwaniu na przejęcie Lotusa przez Renault, mamy przyjemność ogłosić Manor Marussia nowym klientem Mercedes-Benz,
komentarze Toto Wolff, szef Mercedes-Benz Motorsport. To nieustępliwy zespół, w którym panuje fantastyczny duch rywalizacji i wszyscy z niecierpliwością czekamy na to, jaki krok naprzód mogą zrobić w przyszłym roku dzięki swojemu nowemu samochodowi połączonemu z jednostką napędową Mercedes-Benz. »

„Siła pakietu Mercedes-Benz mówiła sama za siebie, kontynuuje John Booth, dyrektor zespołu Manor. Rok 2015 był rokiem odbudowy na wszystkich poziomach. Chociaż nie udało nam się osiągnąć takich wyników jak w poprzednich sezonach, zbudowaliśmy solidne podstawy, na których możemy się rozwijać.

Po tym, co widzieliśmy w tunelu aerodynamicznym samochodu z 2016 roku, silnik Mercedesa pomoże nam w dążeniu do agresywnego rozwoju. Chcę też podziękować Ferrari ? W 2015 roku wspierali nas w stopniu wykraczającym poza nasze umowy partnerskie. Bez nich nie moglibyśmy wrócić na starcie. »

Manor wznowi także współpracę techniczną z firmą Williams Zaawansowana inżynieria dotycząca przekładni i zawieszeń.

0 Zobacz komentarze)