Marchionne: Współpraca z Red Bullem jest opcją

Na marginesie Finali Mondiali Ferrari w Mugello Sergio Marchionne, prezes marki Maranello, przypomniał, że współpraca z Red Bullem jest nadal możliwa pod pewnymi warunkami.

opublikowany 09/11/2015 à 11:09

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Marchionne: Współpraca z Red Bullem jest opcją

Gdy zbliża się przedostatnia runda Mistrzostw Świata, F1 w ten weekend na torze Interlagos w Brazylii, Red Bull Racing nadal nie zapewniła oficjalnie partnera silnikowego na rok 2016. Po zerwanych negocjacjach z Mercedes, utwory Ferrari następnie do możliwości zespołu Christiana Hornera dodano Hondę.

W ubiegły weekend we Włoszech, gdy Ferrari świętowało swoje światowe finały w Mugello, prezes marki Sergio Marchionne ponownie przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. „Możliwość współpracy z Red Bullem w zakresie rozwoju Jednostki Napędowej pozostaje realną opcją, ale nie w kontekście, w którym Ferrari wyposaża Red Bulla w silnik równoważny temu, którego używa Ferrari podczas wyścigu.

Firma może świadczyć usługi inżynieryjne również przy produkcji silnika jako specyficzny projekt dla Red Bulla, w którym Ferrari jest zdeterminowane dać z siebie wszystko, ale to nie może być silnik, którego Ferrari używa w wyścigu. » – zapewniał prezydent podczas konferencji prasowej, cytowany przez Gazzetta dello Sport.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz