Massa odzyskuje zwycięstwo

Felipe Massa, który czuł się już bardzo komfortowo w ostatni weekend podczas International Challenge of the Stars, zwyciężył w ten weekend podczas wyścigu 500 mil Granja Viana. Brazylijczyk jest pewny siebie.

opublikowany 06/12/2009 à 16:17

Felipe Massa, ojciec małego dziecka? Niecały tydzień temu Felipe chciał zadedykować mu swoje zwycięstwo podczas wyścigu 500 mil Granja Viana karting odbędzie się w najbliższy weekend w Brazylii. W tę niedzielę Brazylijczyk zwyciężył wraz z Lucasem di Grassi i Julio Camposem podczas tego wytrzymałościowego wyścigu za kierownicą małych samochodów.

« Nie ma lepszego sposobu na wznowienie, tym bardziej, że jest ono zasłużone, bo prowadziliśmy od początku do końca– powiedział pilot Ferrari po przyjeździe. Nie ma lepszego sposobu, aby pokazać, że wyzdrowiałem, wygrywając taki jedenastogodzinny wyścig na dystansie 500 mil. » Wicemistrz świata F1 Tym bardziej należą mu się gratulacje, że na torze wykazał się największą pracowitością za kierownicą gokarta nr 19.

« Dedykuję ten bieg mojemu synowi, o którym nie miałam myśleć na koniec wyścigu, aby uczynić ten gest na jego cześć. To zwycięstwo w 100% należy do mojego syna. Na koniec muszę także podziękować moim kolegom z drużyny, Lucasowi i Julio. Jeździli dobrze, bez żadnych uszkodzeń. »

W zeszłym tygodniu Felipe Massa pokazał się już podczas organizowanego przez siebie wydarzenia charytatywnego International Challenge of the Stars. Brazylijczyk w pierwszym wyścigu zajął trzecie miejsce, a drugi wygrał, odpierając ataki Michael Schumacher.

Podczas tych 500 mil Rubens Barrichello, ośmiokrotny zwycięzca imprezy, który współpracował z Tonym Kanaanem, zajął trzecie miejsce.