Max Verstappen jest zachwycony, że „potrafił zarządzać swoimi oponami”

Max Verstappen odniósł swoje czwarte zwycięstwo w sezonie i umacnia swoją przewagę w mistrzostwach.

opublikowany 27/06/2021 à 17:31

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Max Verstappen jest zachwycony, że „potrafił zarządzać swoimi oponami”

Czwarte zwycięstwo Verstappena w tym sezonie. / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

Dominacja przez cały weekend, Max Verstappen wygrał dziś po południu Grand Prix Styrii. Holenderski kierowca nigdy się tak naprawdę nie martwił i ponownie powiększył przewagę w dalszej części mistrzostw Lewis Hamilton. Obecnie różnica między obydwoma pretendentami do tytułu wynosi 18 punktów. Nawet jeśli symulacje długich sztafet w piątkowe popołudnie sugerowały dobre tempo dla czerwony Byk podczas Grand Prix Max Verstappen nie chciał zbyt szybko ogłosić zwycięstwa. 

„Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się wyścig, precyzyjny lider mistrzostw. Ze swojej strony jestem szczęśliwy, że mogłem zarządzać oponami przez cały wyścig. Mercedes zatrzymał się okrążenie przed nami, po prostu zareagowaliśmy, aby nas nie dogonił. Dzisiaj zadziałało dobrze. »

Padok F1 pozostanie na torze Red Bull Ring, ponieważ w najbliższy weekend odbędzie się Grand Prix Austrii. Dzisiejsze wyniki mogą dodać liderowi mistrzostw jeszcze większej pewności siebie.

„Wyścig był dla nas dobry, ale musimy kontynuować jazdę w następny weekend, relacjonuje Verstappen. Mogliśmy dzisiaj spisać się trochę lepiej, więc nie mogę się doczekać ponownej jazdy tutaj w przyszłym tygodniu. Będziemy nadal pracować i atakować i jestem pewien, że w przyszły weekend zobaczymy dobrą robotę. »

Max Verstappen zwiększa swoją przewagę do 18 punktów nad Lewisem Hamiltonem. W klasyfikacji konstruktorów Red Bull ma obecnie 40 punktów przewagi nad Mercedesem. Prawdziwa przepaść pomiędzy obydwoma zespołami powiększa się.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym raportem i analizą Grand Prix Styrii, przygotowanym przez naszego specjalnego korespondenta na Red Bull Ring, w numerze 2318 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)