Max Verstappen: „Musimy dokończyć pracę jutro! »

Prowadząc kilka okrążeń przed metą w Baku, Max Verstappen opuścił Azerbejdżan z pustymi rękami. Mając drugie pole position w sezonie, wie, że ma szansę na powiększenie przewagi w mistrzostwach.

opublikowany 19/06/2021 à 17:18

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Max Verstappen: „Musimy dokończyć pracę jutro! »

„Mad Max” będzie chciał jutro wygrać na torze Paul Ricard. / © Zdjęcie Florent Gooden / DPPI

Lider mistrzostw zdobył dziś po południu swoje drugie pole position w sezonie, po Bahrajnie. Holender, który był o 7 dziesiątych przewagi Valtteri Bottas dziś rano w trzecim treningu uważa, że ​​to drugi trening wolny pozwolił mu wystartować z pierwszej pozycji.

„Jak dotąd weekend na torze, który zawsze był dla nas trudny, był całkiem pozytywny, odnosić się Verstappen. Poprawa w drugim treningu naprawdę pomogła nam dzisiaj zająć pole position i jestem z tego zadowolony.

Ale Max Verstappen wie o tym jeszcze bardziej po Baku, to podczas wyścigu zdobywamy punkty.

„Oczywiście nie ma dzisiaj żadnych punktów, ale mimo wszystko to dobry dzień– nalega pilot czerwony Byk. Tym razem musimy dokończyć robotę i zdobyć 25 punktów, które powinniśmy zdobyć w Baku. 

Aby móc ukończyć zadanie, potrzebujesz dobrego tempa wyścigowego, aby mieć nadzieję na zwycięstwo. To samo pokazał wczoraj Red Bull podczas długich przejazdów w drugim treningu, co wystarczyło, aby dać polemanowi dnia jeszcze większą pewność siebie.

„Wczoraj samochód spisał się dobrze na długich przejazdach w drugim treningu i zachowywał się naprawdę dobrze. Jestem więc bardzo pewny siebie przed jutrzejszym wyścigiem” ogłasza Verstappen.

Obaj rywale w mistrzostwach kierowców są teraz na tym samym etapie, jeśli chodzi o pole position. Dwa dla Maxa Verstappena (Bahrajn, Francja) i dwa dla Lewis Hamilton (Imola, Hiszpania). Do zobaczenia jutro o 15:00, aby śledzić Grand Prix Francji w relacji na żywo na AUTOhebdo.fr.

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz