Max Verstappen ostrożny, Lewis Hamilton szczęśliwy w Styrii

W tym sezonie walka o mistrzostwo pomiędzy Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem trwa. Jednak na Red Bull Ring nikt nie chce zmoknąć po pierwszym dniu w Styrii.

opublikowany 25/06/2021 à 18:10

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Max Verstappen ostrożny, Lewis Hamilton szczęśliwy w Styrii

Max Verstappen na pole position na ziemi Red Bulla? / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

On jest obecnie silnym mężczyzną: Max Verstappen kontynuuje swoją karierę w Austrii podczas Grand Prix Styrii. Lider mistrzostw i ostatni zwycięzca we Francji zakończył piątkowy dzień na szczycie tabeli czasów. 

„Oczywiście był to dla nas dobry dzień, nawet jeśli pozostało jeszcze kilka szczegółów do ustalenia, co jest normalne w piątek, przyznaje Verstappen. Jak na razie jestem całkiem zadowolony z samochodu. »

Max Verstappen podkreśla, że ​​najlepszy czas Lewis Hamilton został odwołany z powodu nieprzestrzegania ograniczeń toru i że Brytyjczyk powinien był zostać sklasyfikowany wyżej niż czwarte miejsce.

„Podczas drugiego treningu Lewisowi odwołano swój czas, więc dzisiejszy popołudniowy ranking niekoniecznie odzwierciedla rzeczywistość, mówi nam lider mistrzostw. Uważamy, że oba zespoły będą bardzo blisko siebie pod względem wydajności.

Po stronie Lewisa Hamiltona czerwony Byk wyprzedziłby w czystych osiągach, nawet gdyby Brytyjczyk był na razie zadowolony ze swojego samochodu. 

„Myślę, że jesteśmy trochę w tyle, szczególnie na szybkim okrążeniu, wyjaśnia Hamilton. Ale jak na razie jestem całkiem zadowolony z samochodu. Zauważyłem pewne słabości, ale będziemy nad nimi pracować… to dopiero początek weekendu. Będzie ciasno ze wszystkimi. Myślę, że Red Bull jest trochę nad nami i będzie to lepiej widoczne, gdy jutro włączą pełną moc silnika.

Deszcz może zmienić karty jutro podczas trzeciego treningu o 3:12 i podczas kwalifikacji o 00:15.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz