McLaren w kierunku ciągłości?

Zapytany wczoraj na konferencji prasowej o przyszłość swojego zespołu, Eric Boullier wyjaśnił, że zamierza na razie zatrzymać parę Alonso-Button.

opublikowany 05/09/2015 à 08:22

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

McLaren w kierunku ciągłości?

Jeżeli obecność Fernando Alonso zostanie odnotowany w przyszłym roku w Woking, tożsamość kolegi z drużyny dwukrotnego hiszpańskiego mistrza świata nadal pozostaje nierozwiązana. McLaren posiada Jenson Snickers doświadczonym mistrzem świata i może przedłużyć współpracę z Brytyjczykiem.

Ale od kilku tygodni stale odnawiane występy belgijskiego samorodka w składzie McLarena Stoffel Vandoorne w GP2 Series podsycają pogłoski o potencjalnym przybyciu lidera serii do przystąpienia do GPXNUMX Series F1 w 2016 roku u boku Alonso.

Jednak w piątek na konferencji prasowej Eric Boullier, dyrektor McLaren Racing, wyjaśnił, że chce zatrzymać swoich obecnych kierowców. „McLaren ma tylko dwa samochody, tylko dwa siedzenia, a my mamy dwóch mistrzów świata zamierzamy je zachować aż do teraz, wskazuje Francuz.

Posiadanie czterech dobrych kierowców to problem luksusowy. Kevin Magnussen (kierowca rezerwowy McLarena) i Stoffel są bardzo dobrzy. Spodziewamy się, że obaj będą ścigać się w Formule 1, a jeśli nie uda nam się ich pomieścić, dołożymy wszelkich starań, aby ścigali się w przyszłym roku. »

0 Zobacz komentarze)