Mercedes i Williams bronią tuneli aerodynamicznych

Zapytani wczoraj na konferencji prasowej o możliwy zakaz tuneli aerodynamicznych w F1, obecni menadżerowie zespołów pozostają przekonani o ich przydatności.

opublikowany 19/09/2015 à 10:08

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Mercedes i Williams bronią tuneli aerodynamicznych

Zakaz tuneli aerodynamicznych F1 nie wydaje się odpowiadać gustowi niektórych menadżerów zespołów. Tak wynika z pytań zadanych wczoraj na konferencji prasowej w Singapurze, gdzie temat powrócił w czasie, gdy badano możliwości obniżenia kosztów w tej dyscyplinie.

"Osobiście uważam nie powinniśmy tego zakazywać, nie dlatego, że mamy tunel aerodynamiczny, który działa bardzo dobrze. Nie sądzę, że jest to właściwa metoda. Wszystko, czego zakazaliśmy w przeszłości, zawsze wracało i było droższe. Więc myślę, że musimy znaleźć równowagę pomiędzy różnymi dostępnymi narzędziami. » uważa Monisha Kaltenborn, szefowa zespołu Sauber.

Claire Williams, zastępca szefa zespołu Williams F1 Team i Toto Wolff, Reżyser Mercedes-Benz Motorsport, oprócz poczynionych znacznych inwestycji, poprawia także aspekt bezpieczeństwa zapewniany przez to narzędzie.

„Mamy dwa tunele w Grove i przywiązujemy do nich dużą wagę jako narzędzia do rozwoju naszych samochodów wyścigowych, umożliwiającego sprawdzanie części, które opracowujemy w fabryce, zanim wypuścimy je na tor. Wierzymy, że jest w tym element bezpieczeństwa nie będziemy głosować za zakazem tuneli aerodynamicznych w Formule XNUMX. Wyrażamy się w tej kwestii bardzo jasno. »
– mówi Claire Williams.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz