Mercedes wyjaśnia swój strategiczny wybór w Paul Ricard

Pobici przez Maxa Verstappena i Red Bulla Mercedes i Lewis Hamilton wpadli w strategiczną pułapkę zastawioną przez wojska Christiana Hornera. Mistrzowie świata wyjaśnili jednak powody swojego wyboru.

opublikowany 21/06/2021 à 11:17

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Mercedes wyjaśnia swój strategiczny wybór w Paul Ricard

Mercedes częściowo przegrał wyścig w boksach w Castellet. ©DPPI

„Naprawdę myśleliśmy, że to będzie wyścig na jednym przystanku”. Przy mikrofonie Canal +, Toto Wolff, szef zespołu ds Mercedes, stara się uzasadnić strategiczny wybór swoich żołnierzy wczoraj o godz Grand Prix Francji, ostatecznie zdominowany przez Red Bull Maxa Verstappena.

Jeśli ten ostatni już na starcie stracił przewagę pole position, dobre odczytanie wyścigu ze stajni Red Bulla pozwoliło Holendrowi na powrót wkroczyć do walki o zwycięstwo z Lewis Hamilton, nie mogąc nadążyć za tempem Verstappen pod koniec wyścigu.

Dlaczego więc nie zdecydować się na taką strategię w klanie mistrzów świata? „Lewis miał kontrolę nad wyścigiem już od pierwszego przejazdu i wyglądało na to, że byliśmy trochę lepsi na zjazdach. analizuje Andrew Shovlin, szef inżynierii torów w Mercedesie.

Sami inicjowaliśmy zatrzymania, gdy Valtteri zmagał się z rosnącymi wibracjami. Było to wyraźnie wcześniej niż nasza prognoza, ale osiągnęło poziom, przy którym nie mieliśmy innego wyjścia.

Max najwyraźniej zadzwonił na następne okrążenie, aby chronić się przed Valtterim. Ponieważ Lewis miał nieco ponad trzy sekundy przewagi, myśleliśmy, że to wystarczy w walce z podcięciem. Tak się jednak nie stało.

Degradacja była większa, niż się spodziewaliśmy, ale byliśmy ostrożni, jeśli chodzi o strategię dwóch postojów dla Lewisa, ponieważ musieliśmy wyprzedzić Péreza, który miał stosunkowo nowe opony. Kiedy Max minął, najlepszą opcją było sprawdzenie, czy uda nam się utrzymać, ale niestety wyścig był dla nas za długi. »

Toto Wolff podkreślił także doskonały zwrot czerwony Byk po ich przerwie, co było kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na wynik wydarzenia, który utwierdził zawodników Christiana Hornera w zdolności do rywalizacji z posiadaczami tytułu w dowolnym miejscu.

Zapoznaj się z pełnym raportem i analizą Grand Prix Francji, przygotowanym przez naszego specjalnego korespondenta w Paul Ricard, w numerze 2317 AUTOtygodniowo, dostępny dziś wieczorem w wersji cyfrowej oraz w środę w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz