Mercedes zmienia kierownicę Hamiltona po incydencie w Baku

Lewis Hamilton będzie używał kierownicy z osłoną, aby uniknąć aktywacji przycisku rozdziału hamulców już od Grand Prix Francji. 

opublikowany 17/06/2021 à 16:14

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Mercedes zmienia kierownicę Hamiltona po incydencie w Baku

Kierownica Mercedesa Lewisa Hamiltona zostanie zmodyfikowana na potrzeby GP Francji F1 w 2021 r. © Florent Gooden / DPPI

La Formuła 1 to świat z najnowocześniejszą technologią. Ale czasami „staromodne” środki zaradcze mogą rozwiązać niezwykle poważne problemy.

Weźmy wydarzenie, które miało miejsce Lewis Hamilton podczas restartu Grand Prix Azerbejdżanu 2021. Siedmiokrotny mistrz świata nieumyślnie nacisnął przycisk, co spowodowało lepsze rozłożenie hamulców z przodu Mercedes.

 

 

Zablokowane koła podczas hamowania w pierwszym zakręcie, Anglik strzelił prosto i stracił jakiekolwiek szanse na zdobycie punktów w Baku. Dwa tygodnie po tej niezwykle rzadkiej pomyłce zainteresowany będzie jeździł po Paul-Ricard (Var) z lekko zmodyfikowaną kierownicą.

„Nie przeprowadziliśmy się (pozycja czegoś), po prostu umieszczamy wokół niego „pamięć podręczną”, aby uniknąć przypadkowego uruchomienia go w przyszłości. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe” powiedział na konferencji prasowej przed Grand Prix Francji.

Ta prymitywna modyfikacja powinna wkrótce zostać zastąpiona. „Oczywiście kierownicę nie da się łatwo przerobić, a przycisków nie przesuwa się byle gdzie. Całość jest częścią przemyślanego projektu, wówczas na stole pojawi się długoterminowe rozwiązanie. »

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz