Mercedes mógł poczekać do zimy, zanim zdecydował się między Bottasem a Russellem

Toto Wolff precyzuje, że decyzja może zapaść między grudniem 2021 r. a lutym 2022 r. 

 

opublikowany 19/06/2021 à 12:25

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Mercedes mógł poczekać do zimy, zanim zdecydował się między Bottasem a Russellem

Russell (z prawej) zrobił wrażenie w meczu z Bottasem podczas jego luksusowego pobytu w Sakhir w zeszłym roku / © DPPI

Valtteri Bottas i George Russell oczywiście będą musieli uzbroić się w cierpliwość, zanim poznają los, który ich czeka. Mercedes

Niedawne przedłużenie umowy zEsteban Ocon chez Alpine przez 3 dodatkowe sezony logicznie rzucał światło na drużynę Brackley (Wielka Brytania), do której Norman mógł aplikować ze względu na swoje powiązania z marką Etoile. 

Siedmiokrotni mistrzowie świata nie mają obecnie żadnych potwierdzonych kierowców poza bieżącym sezonem. Na początku roku pełnił funkcję dyrektora generalnego i dyrektora generalnego zespołu Toto Wolff zwierzył się, że nie chce, aby dyskusje z gwiazdą się przeciągały Lewis Hamilton, aby uniknąć powtórzenia się scenariusza z zeszłego roku. 

Jeśli chodzi o drugie miejsce, ostatnio krążą pogłoski, że Mercedes ogłosił, że Russell zostanie awansowany na miejsce Bottasa podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu (16-18 lipca). 

Fin odrzucił te plotki w ubiegły czwartek na torze Paul Ricard, upierając się, że nikt w Mercedesie nie poinformował go o nieprzedłużeniu kontraktu. „ To wszystko są czyste spekulacje dotyczące kliknięć i nie są oparte na żadnych faktach. „, oświadczył Bottas. 

Russell nie był dużo bardziej otwarty, mimo że na początku roku oświadczył, że chciałby, aby o jego przyszłości zadecydowała przerwa wakacyjna, mniej więcej w czasie GP Węgier (30 lipca – 1 sierpnia). 

Zapytany o termin podjęcia decyzji w piątkowy wieczór w Castellet (Var), Wolff potencjalnie rozwiał wszelkie nadzieje na szybkie rozwiązanie. 

« Myślę, że stanie się to zimą, powiedział austriacki menadżer. Ale nie wiem, czy będzie to grudzień, styczeń, czy luty ". 

Wracając do tematu, Wolff potwierdził, że taki kalendarz był „ jest całkowicie możliwe, ponieważ zawsze okazywaliśmy lojalność naszym kierowcom i udowadniamy to po raz kolejny ". 

Nawet jeśli szef Brackley sugeruje, że Bottas nadal ma swoje szanse, nadal mamy wrażenie, że Fin dobiegł końca swojej wspólnej historii z Mercedesem, która rozpoczęła się w 2017 roku po niespodziewanym przejściu na emeryturę Nico Rosberga. 

Podobnie jak nie możemy zobaczyć Russella pozostającego w drużynie przez czwarty sezon z rzędu Williams, gdzie Bottas mógł znaleźć schronienie po rozpoczęciu kariery F1 w stajni Grove (Wielka Brytania) w 2013 roku.

Możemy się jednak zastanawiać, czy Wolff nie pozostawi otwartych opcji tak długo, jak to możliwe, aby zrekompensować ewentualne wycofanie Hamiltona pod koniec sezonu. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz