Nico Rosberg obstawia start w Spa

Jeśli Nico Rosberg zostanie ponownie pokonany przez Lewisa Hamiltona w kwalifikacjach do GP Belgii, Niemiec ma nadzieję wykorzystać przewagę już na starcie.

opublikowany 22/08/2015 à 16:57

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Nico Rosberg obstawia start w Spa

Pomimo dobrych wyników Nico Rosberga w treningach przed GP Belgii, kierowca Mercedes nie zdołał zatrzymać serii tyczek swojego kolegi z drużyny Lewis Hamilton. « Lewis był za szybki. Udało mu się znaleźć ten mały dodatek, którego nie miałem w kieszeni., rozpoznał wicemistrza świata na konferencji prasowej na padoku Spa-Francorchamps.

Jeśli Niemiec jest wyraźnie zawiedziony, że został pokonany z niemal półsekundowym opóźnieniem, liczy na nową procedurę startu, w której piloci nie będą już mieli pomocy, zyskać przewagę. „Dzięki nowej sytuacji na odlotach, w której będziemy musieli robić wszystko sami, jutro będziemy mieli o wiele więcej możliwości. Wiemy również, że wyprzedzanie jest tutaj możliwe i moje nadzieje pozostają bardzo duże.”, powiedział Nico Rosberg, który z pewnością pamięta swoje starcie z Brytyjczykiem na tym torze w 2014 roku, co spotkało się z krytyką ze strony jego zespołu.

Ale Nico Rosberg wydaje się bardziej martwić się o działanie opon po zdarzeniu, do którego doszło podczas testów gdzie z nieznanego powodu eksplodowała opona, Pirelli twierdzi, że nie ponosi odpowiedzialności. „Problem polega na tym, że nie rozumiemy, skąd to mogło się wziąć”– nalegał kierowca Mercedesa. „Mamy teorie, ale nie mamy prawdziwych dowodów, co jest oczywiście nieco niepokojące”. Uważnie przyglądamy się tej sprawie i podjęliśmy kroki, aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Mamy nadzieję, że to zadziała i nie będzie już żadnych zmartwień. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz