Niki Lauda nie docenił skargi Saubera

Niki Lauda, ​​niewykonawczy wiceprezes Mercedes F1, skrytykował zespół Sauber F1 Team po jego skardze do Komisji Europejskiej.

opublikowany 19/10/2015 à 11:04

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Niki Lauda nie docenił skargi Saubera

Niki Lauda był zaskoczony skarga złożona przez zespół Sauber F1 Team (i Force India) do Komisji Europejskiej za naruszenie reguł konkurencji i nadużycie pozycji dominującej. Trzykrotny mistrz świata podjął argumenty Berniego Ecclestone’a, dyrektora FOM, który podkreślił podpisanie Porozumień Concorde w celu obrony przed atakami obu drużyn.

„Podpisali je, gdy wszystko było już szczegółowo ustalone i nagle mówią, że to już nieaktualne. Nie rozumiem uzasadnienia. Jak we wszystkich sportach, la F1 zawsze miał drużyny, które wygrywają i drużyny, które są w tyle »– oznajmił Austriak w szwajcarskim tygodniku Gazeta handlowa. „Nie można mieć zespołu, który stale gromadzi dług i próbuje rzucić wyzwanie całemu systemowi. Sauber powinien najpierw zająć się swoimi słabościami. »

Niki Lauda opowiedział o skardze złożonej do australijskich sądów przez Giedo van der Garde, w której Holender twierdził, że ma kontrakt na posiadanie koła w szwajcarskiej drużynie w 2015 roku. „Monisha Kaltenborn (szef zespołu Saubera) zarządza swoim zespołem na swój własny sposób. Było kilka nieporozumień, które były nieco na granicy. To po prostu głupie, jeśli płatni kierowcy nie mogą się ścigać, a ich samochody są konfiskowane przed Grand Prix.– dodał były mistrz świata.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz