Ocon, „główny atut” firmy Alpine

Laurent Rossi, dyrektor generalny marki A Arrowed, jest zachwycony możliwością zatrzymania Normanda co najmniej do 2024 roku.

opublikowany 16/06/2021 à 18:08

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Ocon, „główny atut” firmy Alpine

Esteban Ocon z Laurentem Rossim, dyrektorem generalnymAlpine Samochody / ©Alpine Zespół F1

Przedłużony o 3 dodatkowe sezony o godz Alpine, Esteban Ocon jest bardziej niż kiedykolwiek jednym z kamieni węgielnych francuskiego projektu w świetle rewolucji aerodynamicznej w 2022 roku. 

Laurent Rossi z zadowoleniem przyjął przedłużenie kontraktu pilota Normana, ogłoszono oficjalnie w środę przed Grand Prix Francji (18-20 czerwca)

« Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zatrzymać Estebana w rodzinie Alpine– oznajmił dyrektor generalny dsAlpine Samochody. 

Od powrotu do zespołu w 2020 roku Esteban zyskał pewność siebie i pozycję, aby konsekwentnie osiągać dobre wyniki i przyczyniać się do rozwoju samochodu wraz z zespołem. 

Mimo młodego wieku posiada już duże doświadczenie Formuła 1 i jest na dobrej drodze dzięki swojej dojrzałości i talentowi za kierownicą. 

Jest głównym atutem w naszych szeregach dzisiaj, ale także na przyszłość, gdy będziemy musieli stawić czoła wyzwaniom, jakie stanowią nowe regulacje. Mamy pełne zaufanie do Estebana, że ​​poprowadzi zespół i markę na wyższy poziom i osiągnie długoterminowe cele.

Esteban jest atutem wykraczającym poza F1, ponieważ jest głęboko zaangażowany w ogólny projektAlpine. Jego osobowość i wartości czynią go naturalnym ambasadoremAlpine ".

Pomimo młodego wieku Ocon (24 l.) ma już duże doświadczenie w F1 z 73 startami w karierze od swojego debiutu w GP Belgii w 2016 roku w barwach Manora. 

Jego powiązania z tandemem Enstone-Viry-Châtillon ma prawie 10 lat, odkąd w wieku 15 lat został młodszym kierowcą Lotusa.

Nawet jeśli historia była czasem pełna niefortunnych zwrotów akcji (przypomnijmy sobie epizod z nieudanym transferem latem 2018 roku, po rekrutacji Daniel Ricciardo), ma ona obecnie charakter długoterminowy i stabilny. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)