Aby urozmaicić wyścigi sprinterskie, Pérez preferuje odwrócone siatki

Jeśli format Sprintu w dalszym ciągu nie przekonał większości kierowców F1, Sergio Pérez opowiada się za bardziej radykalnym rozwiązaniem: wprowadzeniem odwróconych siatek w wyścigu Sprint.

opublikowany 30/12/2023 à 17:33

Doriana Grangiera

1 Zobacz komentarze)

Aby urozmaicić wyścigi sprinterskie, Pérez preferuje odwrócone siatki

Odwrócone siatki rozwiązaniem wszystkich problemów Sprintu? © Florent Gooden / DPPI

Pod koniec sezonu 2023 Brazylia była gospodarzem 12. w historii wyścigu sprinterskiego Formuła 1. O ile tor Interlagos zapewniał wspaniałe widowisko, jak to często bywa na trasie Paulista, to nie udało mu się przekonać kierowców najbardziej niechętnych temu formatowi. Zacząć z Max Verstappen, być może najważniejszy czynnik wpływający na weekendy sprintowe. „[Chciałbym] mieć normalny weekend wyścigowy, proszę. Dziękuję. Nie interesują mnie zmiany, nie podobają mi się one” odpowiedział zapytany na konferencji prasowej, jakie zmiany chciałby ulepszyć w Sprint Racing.

Wprowadzony w 2021 roku format Sprint przeszedł od tego czasu liczne zmiany, nie udało się znaleźć odpowiedniej formuły, która zadowoliłaby wszystkich. I podczas gdy rozpoczęły się dyskusje na temat modyfikacji organizacji weekendu SprintuSergio Pérez proponuje bardziej radykalne rozwiązanie i uważa, że ​​F1 musi pójść jeszcze dalej.

„Myślę, że jeśli [F1] chce zachować format wyścigów Sprint, musimy to zmienić. Sugerowałbym odwróconą siatkę, coś w tym rodzaju, aby uczynić wszystko bardziej interesującym dla fanów, ponieważ nie sądzę, że obecnie działa to tak, jak byśmy tego chcieli.– podkreśla Meksykanin. W tego typu wyścigach tak naprawdę nic się nie dzieje. »

Odwrócona siatka, „ coś innego " według Péreza

Zdaniem pilota czerwony Byk, wprowadzenie odwróconych siatek, jak ma to miejsce w szczególności w Formuła 2 i Formuła 3, mogłoby urozmaicić weekend sprintu i dać większe szanse walczącym zespołom. Myślę, że to pomieszałoby sytuację i stworzyło więcej okazji, a także znacznie więcej podań, dodaje Pérez. Jeśli chcemy zachować ten format, spróbujmy czegoś innego. Ponieważ myślę, że w ciągu ostatnich dwóch lat tego typu wydarzenia nie przyniosły zbyt wielu dobrych wyścigów. »

W Brazylii kierowcy szczególnie ucierpieli z powodu opon, do tego stopnia, że ​​podczas 24 okrążeń Sprintu przeżyli prawdziwy wyścig zarządzania. Co jest sprzeczne z tym, czym zasadniczo powinien być wyścig sprinterski, a mianowicie wyścigiem w ataku trwającym około trzydziestu minut. Czy odwrócone siatki mogą być rozwiązaniem wszystkich problemów tego formatu? Jeśli tak, to z jaką aplikacją? Odwrócona siatka w porównaniu z kwalifikacjami jak w F2-F3, czy w porównaniu z mistrzostwami? Wciąż jest tak wiele pytań i problemów do rozwiązania w przypadku formatu, który z pewnością nie pasuje do DNA F1…

CZYTAJ TAKŻE > Sprint nadal nie przekonuje wszystkich kierowców

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

30 o 12:2023

Być może ma nadzieję zyskać więcej w walce z ogrem batawskim!! Tak czy inaczej cyrku Sprint nie ma w DNA F1, czas skończyć z tą szaradą stworzoną dla Netflixersów i US TV

Aby napisać komentarz