Reutemann ponownie na oddziale intensywnej terapii, rokowania dotyczące jego życia są powstrzymywane

Carlos Reutemann cierpi na nowe niepokojące problemy zdrowotne miesiąc po pierwszej hospitalizacji z powodu krwawienia jelitowego. 

opublikowany 03/06/2021 à 10:50

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Reutemann ponownie na oddziale intensywnej terapii, rokowania dotyczące jego życia są powstrzymywane

Carlos Reutemann (Brabham) podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii F1975 1. © Manou Zurini / DPPI

Hospitalizowany na początku maja po kilka krwotoków jelitowych, Carlos Reutemann był w stanie wrócić do domu i wziąć udział w Grand Prix Monako przed swoim telewizorem. Niestety 79-letni Argentyńczyk po raz kolejny boryka się z komplikacjami zdrowotnymi.

Były pilot Formuła 1 faktycznie został przyjęty na intensywną terapię w szpitalu Santa Fe, miasta, w którym urodził się w 1942 roku i gdzie mieszka dzisiaj. Doktor Sebastian Del Pazo, koordynator kliniki, w środę 2 czerwca na zakończenie dnia (czasu francuskiego) wydał komunikat prasowy, w którym kończy swoją diagnozę a „chronione rokowanie”.

„Senator Carlos A. Reutemann kontynuuje swój pobyt na oddziale intensywnej terapii z powodu niedokrwistości, hipoalbuminemii, infekcji i niestabilności hemodynamicznej”On wyjaśnia.

Według argentyńskiego lekarza sytuacja jest gorsza niż wcześniej. „Obecny obraz przedstawia ciebiedodatkowe powikłanie, które zwiększa krwawienie z przewodu pokarmowego, które wymagało jego hospitalizacji w poprzednim miesiącu.

Jego rokowanie zależy od przebytych patologii: przewlekłego zapalenia wątroby, długiego nadciśnienia wrotnego i niewydolności wątroby.

Ze względu na złożoność choroby Carlos Reutemann jest objęty stałą obserwacją, a badania diagnostyczne są nadal w toku. »

Wicemistrz świata z 1981 roku zmagał się już z chorobą w 2017 roku. Rak wątroby zmusił go do wyjazdu do Nowego Jorku, gdzie przeszedł udaną operację.

 

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)