Ricciardo nieprzekonany do nowego Renault V6

Pokonany w kwalifikacjach przez kolegę z drużyny Daniila Kwiata, który nie posiadał najnowszej ewolucji turbo/hybrydowego silnika V6 Renault, Daniel Ricciardo nadal pozostaje ostrożny, jeśli chodzi o możliwości nowego bloku Losange.

opublikowany 15/11/2015 à 11:21

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Ricciardo nieprzekonany do nowego Renault V6

Si najnowsza ewolucja jednostki napędowej Renault, po wykorzystaniu jedenastu z dwunastu żetonów pozostających do dyspozycji francuskiego producenta silników, które były dostępne od kilku tygodni, Grand Prix Brazylii oznacza pierwsze wejście do akcji bloku Losange na czerwony Byk de Daniel Ricciardo.

Australijczyk został jednak pokonany przez swojego kolegę z drużyny Daniila Kwiata podczas ćwiczeń kwalifikacyjnych, który nie korzystał z zaawansowanej jednostki napędowej. « Nie żałuję, że go przetestowałam ponieważ musieliśmy zobaczyć, czy są jakieś pozytywne strony, czy to, co zobaczyli na ławce rezerwowych, da się odtworzyć na torze. » komentuje Ricciardo, który od razu na stronie dyscypliny przyznaje, że nie odczuwa większych różnic w stosunku do starej specyfikacji.

« Musimy wypróbować różne ścieżki jeśli będziemy kontynuować razem w przyszłym roku. Na dłuższą metę moglibyśmy być lepsi dzięki temu, czego się nauczyliśmy. Z tego co widziałem nic nie wskazywało na to, że radzi sobie lepiej w wyścigach. Ale nie dajcie się zwieść: chociaż nie zyskaliśmy dzisiaj żadnego czasu na okrążeniu, jestem pewien, że Renault się czegoś nauczyło. Ewolucja wraz z tą ewolucją przyniesie korzyści. »

Następny Daniel Ricciardo wystartuje z 19. pozycji karę dziesięciu miejsc nałożoną za użytkowanie tego nowego silnika. Grand Prix Brazylii rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17:XNUMX czasu francuskiego.

0 Zobacz komentarze)