Romain Grosjean potwierdzony w Haas

Romain Grosjean został potwierdzony w zespole Haas F1 na sezon 2016. Oczekuje się, że Francuz połączy siły z Estebanem Gutiérrezem.

opublikowany 29/09/2015 à 16:08

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Romain Grosjean potwierdzony w Haas

Romain Grosjean zostało potwierdzone w firmie Haas F1 Zespół na sezon 2016. Mistrz serii GP2011 2 dołączy do amerykańskiego zespołu po czterech kolejnych sezonach rywalizacji w tym zespole.Enstone. Francuz prawdopodobnie powinien połączyć siły z Estebanem Gutiérrezem, którego nie podano jeszcze oficjalnie.

„Odkryłem projekt kilka lat temu dzięki prasie”– wyjaśnił Romain Grosjean na konferencji prasowej. „Myślę, że nasza współpraca może szybko zostać uwieńczona sukcesem i mam nadzieję, że już niedługo znów będę mógł degustować szampana na podium. Jestem bardzo szczęśliwy, że podjąłem tę decyzję. Zbliżenie z Ferrari jest interesujące, ale w tej chwili nie jest priorytetem. »

„Poszukiwaliśmy doświadczonych osób, które wspomogą nasz zespół…”– stwierdził Gene Haas, właściciel zespołu o tej samej nazwie. „Romain (Grosjean) odpowiadał naszym badaniom, ponieważ gra w F1 od kilku lat. Oglądając jego występy na torach, byłem zdumiony jego jazdą. »

Obejrzyj nasz ekskluzywny wywiad z Romainem Grosjeanem, który opowiada o swoim odejściu do zespołu Haas F1 Team w numerze 2031 AUTOhebdo, dostępnym już w: wersja cyfrowa na wszystkich platformach, a w kioskach od środy.

0 Zobacz komentarze)