Romain Grosjean: „Lepiej niż oczekiwano”

Romain Grosjean uzyskał w tym roku swój najlepszy wynik w kwalifikacjach na torze w Spa, ale grozi mu kara pięciu miejsc za wymianę skrzyni biegów.

opublikowany 22/08/2015 à 18:15

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Romain Grosjean: „Lepiej niż oczekiwano”

Ogólny wynik zespołu po kwalifikacjach do Grand Prix Belgii Lotos jest najlepszym zdobytym przez treningEnstone w 2015 r. Z czwartym miejscem w Romain Grosjean i ósme miejsce Pastora Maldonado na koniec Q3, hybrydy E23 pokazały swoją przewagę na zjeżdżalni Spa-Francorchamps.

„Dzisiejszy wynik jest lepszy niż się spodziewaliśmy, – oznajmia Francuz. Na ostatnim okrążeniu dałem z siebie wszystko, co miałem w samochodzie, naciskałem mocno od startu do mety. Czwarte miejsce to wspaniała nagroda. »

Jednak wydajność musi być zrównoważona przez karę, którą Romain Grosjean będzie musiał obserwować na polu startowym, następny zmiana skrzyni biegów. Były mistrz GP2 ostatecznie wystartuje z dziewiątej pozycji, a Maldonado wykorzystuje przewagę i zyskuje miejsce (7.).

„Zobaczymy, co możemy osiągnąć na tej pozycji. Jesteśmy lepsi w tempie wyścigowym niż w kwalifikacjach więc przy dobrych ustawieniach i, miejmy nadzieję, dobrych manewrach wyprzedzania, możemy w niedzielę zdobyć kilka dobrych punktów. » – podsumowuje Francuz.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz