Romain Grosjean: „Możliwe podium”

Romain Grosjean, autor podium w Belgii w Spa, ma nadzieję powtórzyć swój występ we Włoszech w ten weekend na torze, który zdaniem Francuza powinien pasować do Lotusa E23.

opublikowany 02/09/2015 à 11:52

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Romain Grosjean: „Możliwe podium”

Trzeci w ostatnim Grand Prix Belgii za niedotykalnym duetem Lewis Hamilton ? Nico Rosberg (Mercedes), Romain Grosjean przywrócił uśmiech klanowi Lotos, nękany nowymi problemami pozasportowymi związanymi ze sprawą Charlesa Pica (patrz Ah nr 2026).

SzkolenieEnstone pojawi się we Włoszech w najbliższy weekend z myślą o nadchodzącej decyzji dotyczącej jej przyszłości, która może wiązać się z wykupem przez Renault. Grosjean ze swojej strony pozostaje skupiony na aspekcie sportowym i realizuje swoje ambicje.

« Na papierze Monza powinna nam odpowiadać bardziej niż Spa więc teoretycznie podium znów byłoby możliwe ! Oczywiście nie wiemy, jak wypadniemy w porównaniu z rywalami, dopóki nie znajdziemy się na właściwej drodze. »

Na jednym z najszybszych torów roku prędkość maksymalna Lotusa powinna działać na korzyść byłego mistrza GP2. « W 2015 roku jesteśmy w tym całkiem dobrzy, – kontynuuje Francuz. Wtedy będziemy musieli poradzić sobie z degradacją opon.

Dla nas będzie to również trudne na dużych zakrętach, takich jak Lesmo i szykana Ascari, ponieważ przy mniejszym docisku trudniej jest uzyskać dobrą przyczepność w zakrętach. Nie jest to oczywisty kompromis, ale jestem pewien, że zespół dokona najlepszego możliwego wyboru. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz