Romain Grosjean: „Mała niespodzianka”

Francuz z zespołu Lotus przyznał, że jest zaskoczony, że wczoraj w kwalifikacjach udało mu się awansować do Q3.

opublikowany 20/09/2015 à 09:49

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Romain Grosjean: „Mała niespodzianka”

Kwalifikacje w klanie Lotos odbywało się na dwóch poziomach. O ile Pastor Maldonado został szybko wyeliminowany w Q1, po zmaganiach z oponami Pirelli od początku weekendu w Singapurze, o tyle Romain Grosjean podniósł swój E23 Hybrid, napędzany silnikiem turbo/hybrydowym V6 Mercedes na dziesiątym miejscu.

Francuz, który przyznał na konferencji prasowej w ubiegły czwartek, że to zrobił jego wybór dotyczący kariery na rok 2016, uważa, że ​​praca wykonana z jego zespołem, szczególnie w zakresie stosowania supermiękkich opon, opłaciła się. „Musieliśmy ciężko pracować, aby dostać się do Q3, zarówno na torze podczas sesji, jak i z moimi inżynierami. To małe zaskoczenie, że wszystko działało idealnie i udało nam się dostać do Q3, więc jestem całkiem zadowolony. Wczoraj naprawdę mocno naciskałem na torze. Byłem naprawdę blisko niektórych ścian. »

Alan Permanente, szef operacji na torze w celach szkoleniowychEnstoneprzypomina, że ​​zarządzanie kopertami Pirelli będzie kluczowym elementem wyścigu. „Rozważamy strategię dwóch lub trzech przystanków. Mamy dużą szansę na zdobycie ważnych punktów. »

Grand Prix Singapuru rozpocznie się o 14:XNUMX i będzie można je śledzić na żywo z komentarzem na AUTOhebdo.fr.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz