Rosberg: „Lewis zaczął lepiej”

Nico Rosberg doznał kolejnej porażki podczas GP Japonii, przegrywając z Lewisem Hamiltonem, startując z pole position.

opublikowany 27/09/2015 à 12:30

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Rosberg: „Lewis zaczął lepiej”

Nico Rosberg uważa, że ​​jego szanse na tytuł maleją wraz z upływem sezonu. GP Japonii nie było wyjątkiem od reguły pomimo słupa podpisanego przez Niemca. Po gorszym starcie niż jego kolega z drużyny Lewis Hamiltonniemiecki kierowca musiał odpuścić kontrolę nad wyścigiem zaraz po wyjściu z drugiego zakrętu, spadając nawet na czwartą pozycję po przejechaniu przez trawę przed awansować na drugie miejsce.

« Lewis po prostu miał lepszy start. Walczyliśmy dobrze, ale on był lepiej ustawiony na wyjściu z drugiego zakrętu i utrzymał swoją linię… Było ciasno, musiałem uniknąć kolizji. Trudno mi to teraz komentować, ponieważ nie widziałem jeszcze zdjęć.” wyjaśnił Nico Rosberg.

Niemiec znajduje się w delikatnej sytuacji, ponieważ do końca sezonu ma 48 punktów straty i pięć wyścigów przed końcem sezonu. „To nie idzie w dobrym kierunku. Ważne było, żebym dzisiaj zwyciężył, ale to nie zadziałało. Muszę spróbować następnym razem”– dodał pilot Mercedes którzy będą musieli poczekać na GP Rosji rozegrane 11 października w Soczi.

Zapoznaj się z analizą GP Japonii przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2031 AUTOhebdo, dostępnym od wtorku w wersji cyfrowej na wszystkich platformach i od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz