Russell: „To było dla nas jak pole position”

Obecny w Q3 po raz pierwszy w swojej karierze w Williamsie, Anglik był wniebowzięty na austriackiej ziemi.

opublikowany 03/07/2021 à 18:40

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Russell: „To było dla nas jak pole position”

George Russell w kwalifikacjach zapewnił Williamsowi najlepszy występ w swojej karierze. ©DPPI/J. Filip

Si Max Verstappen (czerwony Byk) I Lando Norris (McLaren) ożywił końcówkę kwalifikacji, kończąc je różnicą zaledwie 48 tysięcznych, George Russell (Williams) również wyróżnił się w tę sobotę na Red Bull Ring.

Młody Anglik po raz pierwszy w swojej karierze wydostał się z Q2 z zespołem Grove, który później w tej sesji kwalifikacyjnej zajął 9. miejsce (8. miejsce po karze Vettela), pierwszy dla Williamsa od 2018 roku.

« To było dla nas jak pole position, smakowała główna zainteresowana osoba przed prasą. Bycie w Q3 to jedno, robienie tego na średnich dystansach robi wrażenie. Jesteśmy oczywiście bardzo szczęśliwi po tej sesji. Zakwalifikowanie się w pierwszej dziesiątce i wśród średnich zawodników jest prawie jak zdobycie pole position ".

Oprócz kwalifikacji w Q3, George Russell zaimponował galerię, ponieważ osiągnął to na średnich oponach, które lubi kilku kierowców Pierre Gasly (Alfa Tauryń) nie powiodło się.

« Nie chcieliśmy tam skończyć z miękkimi oponami. Jesteśmy teraz w bardzo dobrej sytuacji (w przygotowaniu do wyścigu). AlphaTauri przed nami są na miękkim poziomie Lance Stroll. Uważamy, że ta mieszanka będzie katastrofalna w wyścigach, chyba że znajdą rozwiązanie. Media oferują nam większą elastyczność w zakresie strategii ".

Szczęśliwy, że znalazł się w pierwszej dziesiątce, mieszkaniec King's Lynn nie lubi zmoknąć w trakcie przygotowań do wyścigu. „ Moim celem jest zawsze zająć jak najwyższe miejsce w rankingach „. Teraz jego kolej.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz