Sergio Pérez nie wierzył już w podium w Soczi

Podczas gdy wydawało się, że Sergio Pérez jest skazany na piąte miejsce w GP Rosji, kierowca Force India wykorzystał zderzenie Valtteriego Bottasa z Kimi Räikkönenem i zdobył swoje pierwsze podium w sezonie.

opublikowany 11/10/2015 à 17:41

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Sergio Pérez nie wierzył już w podium w Soczi

Sergio Pérez zdobył swoje pierwsze podium w sezonie podczas GP Rosji, gdy na ostatnim okrążeniu był dopiero piąty, po przegranej z Valtteri Bottas oraz Kimi Räikkönen, który miał opony w lepszym stanie. Meksykanin był w pierwszym rzędzie, aby to wykorzystać starcie dwóch Finów i tym samym podpisał swoje pierwsze podium w sezonie, drugie w Force India, potem zdobyte podczas GP Bahrajnu 2014 i piąte w swojej karierze.

„Zatrzymanie samochodu bezpieczeństwa (na 12. okrążeniu) okazało się bardzo produktywne, ponieważ miałem przewagę na torze we wszystkich walkach o pozycje”– wyjaśnił kierowca Force India. „Na jedno okrążenie przed końcem wynik wydawał się niemożliwy, ponieważ Valtteri i Kimi mnie wyprzedzili. Oczywiście byłem zawiedziony, ale wiedziałem też, że dałem z siebie wszystko. Nie mogłem już nic zrobić, ponieważ moje opony toczyły się przez ponad 40 okrążeń. »

Zapraszamy do zapoznania się z analizą Grand Prix Rosji w Soczi przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2033 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz