Simon Roberts i Williams, to już koniec

Przybywając do zespołu Grove (Wielka Brytania) w połowie 2020 roku, 58-letni Anglik już się pakuje.

opublikowany 09/06/2021 à 12:13

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Simon Roberts i Williams, to już koniec

Simon Roberts odchodzi z Williamsa. ©DPPI/A. Wincenty

Mianowany dyrektorem generalnym ds Williams w maju 2020 r., a następnie we wrześniu ubiegłego roku awansowany na stanowisko dyrektora zespołu na miejsce Claire Williams, Simon Roberts zakończył współpracę z podmiotem Grove

Odejście Simona Robertsa jest konsekwencją restrukturyzacji w szeregach Williamsa, ogłoszonej przez zespół w komunikacie prasowym rozesłanym w środę, 9 czerwca.

« Przyjemnością było objąć stanowisko Szefa Zespołu po odejściu rodziny Williamsów, wyjaśnia główna zainteresowana osoba. Ponieważ okres przejściowy jest już zaawansowany, nie mogę się doczekać nowego wyzwania i życzę wszystkim członkom zespołu powodzenia w przyszłości ".

« Simon odegrał kluczową rolę w zarządzaniu zmianą w ciągu ostatnich 12 miesięcy– dodał Jost Capito, dyrektor generalny zespołu Williamsa. Chciałbym mu podziękować za jego wkład w tym okresie ".

W ramach tej strategii „ restrukturyzacja mająca na celu długoterminowe przywrócenie Williamsa na czoło stawki », François-Xavier Demaison, obecny dyrektor techniczny zespołu, przejmuje działalność torową i inżynieryjną. Jost Capito przejmuje obowiązki szefa zespołu.

Jeśli Williams cieszy się pewną życzliwością wobec mediów i zalicza do swoich członków porywającego kierowcę w osobie George’a Russella, to historyczny zespół od 2018 roku pogrąża się w kryzysie, z którego trudno dostrzec wnioski. 

Ona też właśnie została w tyle Haas, którego ultraograniczony potencjał znamy, w mistrzostwach konstruktorów na zakończenie ostatniego Grand Prix Azerbejdżanu w Baku. Williams również nie zdobył ani jednego punktu od GP Niemiec w 2019 roku, zdobytego przez Roberta Kubicę. 

 

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz