Stoffel Vandoorne pozostanie kierowcą testowym w McLarenie

Stoffel Vandoorne zachowa swoje stanowisko kierowcy testowego i kierowcy rezerwowego w zespole McLaren-Honda.

opublikowany 10/11/2015 à 13:35

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Stoffel Vandoorne pozostanie kierowcą testowym w McLarenie

Pomimo tytułu zdobytego w tym roku w serii GP2, Stoffel Vandoorne będzie musiał jeszcze poczekać, zanim będzie mógł liczyć na start w F1. Belg potwierdził na stronie internetowej McLarena-Hondy żepozostanie pilotem doświadczalnym i rezerwistą w brytyjskim zespole w 2016 roku, czekając na Fernando Alonso albo Jenson Button ustąpi ze swojego miejsca.

„Naprawdę chcę ścigać się gdzieś w przyszłym roku, ale nie wiemy, czy będzie to możliwe”., wyjaśnił Stoffel Vandoorne. „Jest jednak kilka opcji i rozważamy je. W każdym razie pozostanę pilotem doświadczalnym i rezerwistą w McLaren, co pozostaje dobrym miejscem. Chcę zachować czujność i skupienie, aby pozostać w 100% gotowym, jeśli w F1 pojawi się szansa. »

Stoffel Vandoorne byłby zainteresowany Japonią, ponieważ pod koniec miesiąca weźmie udział w „testach debiutantów” Super Formuły, mistrzostwach, których daty pozwolą mu śledzić spotkania F1 w 2016 roku. „Super Formuła jest zdecydowanie dobra jednomiejscowy, co najmniej tak szybki jak GP2 lub nawet bardziej wydajny. Jest to opcja, ale nic nie zostało jeszcze przesądzone.”, powiedział mistrz Formuły Eurocup 2012 Renault 2.0. „Moc nie jest zbyt duża, ale prędkość na zakrętach jest imponująca. Bez wątpienia są wygodniejsze w zakrętach niż obecne bolidy F1…”

0 Zobacz komentarze)