Todt: FIA rozczarowana wetem Ferrari w sprawie silników

Jean Todt, prezes FIA, wyraził swoje niezadowolenie w związku z wetem Ferrari, które odmówiło wprowadzenia ceny minimalnej dla silników klientów.

opublikowany 01/11/2015 à 13:52

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Todt: FIA rozczarowana wetem Ferrari w sprawie silników

Jean Todt, prezes FIA, po obejrzeniu wyraził swoje niezadowolenie Ferrari wetuje wprowadzenie cen minimalnych za silniki i skrzynie biegów dla klientów. Międzynarodowa Federacja Samochodowa miała nadzieję poprawić sytuację najskromniejszych zespołów na płaskowyżu F1 którzy walczą o fundusze niezbędne do kontynuowania przygody, ale Prancing Horse oszacował, że przewidywany koszt 12 milionów euro jest niewystarczający.

„Nie odpowiadam za budżety firm budowlanych i ich wydatki, ale nie sądzę, że to był uczciwy pomysł”., oświadczył Jean Todt na padoku GP Meksyku. „To rozczarowujące Ferrari zawetował limit kosztów. Musieliśmy poszukać innej opcji. Weterynarz jest jak posiadanie broni w kieszeni. Trzeba zachować ostrożność podczas jego używania. »

W związku z tym FIA ogłosiła, że ​​rozważa wprowadzenie na sezon 2017 nowego, standardowego silnika dla klientów, który byłby bardziej dostępny dla najbardziej skromnych zespołów. „Jeśli nie możemy ograniczyć kosztów, musimy znaleźć inne rozwiązanie, w przeciwnym razie niektórym zespołom grozi bankructwo… To już zaczyna się od całkowicie niesprawiedliwego podziału dochodów, na który nie możemy nic poradzić (dystrybucją zarządza FOM). Chcę, aby zespoły miały dostęp do jak najlepszych dochodów i mogły jako klienci płacić uczciwą cenę za silniki.”– dodał były dyrektor Scuderia Ferrari.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz