Zbyt młody Max Verstappen otrzymał zakaz wynajmu Mercedesa-AMG GT w Portugalii

Zbyt młody, aby wynająć sedana Mercedes-AMG GT w Portugalii, Max Verstappen nie wygrał sprawy z Sixtem!

opublikowany 27/12/2023 à 13:22

Medhiego Casauranga

1 Zobacz komentarze)

Zbyt młody Max Verstappen otrzymał zakaz wynajmu Mercedesa-AMG GT w Portugalii

Niewiarygodne, Max! Zdjęcie DPPI

To niezwykła anegdota w przypadku trzykrotnego mistrza świata Formuła 1, Max Verstappen. Pilot czerwony Byk pojechał na tor w Portimao (Portugalia) na początku grudnia aby jeździć Ferrari 296 GT3. Holender nie ukrywał tego testu, w przeciwieństwie do nieszczęścia, które przydarzyło mu się na lotnisku w Faro po przybyciu do Portugalii.

Chociaż zarezerwował a Mercedes-AMG GT 4 drzwi na tor w Portimao, wypożyczalnia Sixt wyraźnie odmówiła. Rzeczywiście, niemiecki sedan jest dostępny do wynajęcia, jeśli kierowca ma co najmniej 30 lat i posiada prawo jazdy przez dłuższy okres; takie są warunki wynajmu najmocniejszych samochodów w katalogu (w tym przypadku 435 koni mechanicznych). Max Verstappen mając zaledwie 26 lat, nie spełnił wszystkich kryteriów! Dlatego odszedł ze słabszym BMW serii 5.

CZYTAJ TAKŻE > Max Verstappen kładzie warstwę na rozkładanych kalendarzach

Sama agencja potwierdziła tę wpadkę brytyjskiej gazecie Niedz. „Pracownicy naszego partnera franczyzowego w Portugalii przestrzegali wyłącznie zasad ustalonych ze względów ubezpieczeniowych. „Nie ma oczywiście wątpliwości co do jego umiejętności prowadzenia pojazdu i doświadczenia z mocnymi samochodami” – podsumował Sixt. Od dziś może w każdej chwili wypożyczyć od nas samochód, jaki chce. »

Nadal wydaje się zaskakujące, że kierowca kalibru Maxa Verstappena nie ma wypożyczonego samochodu podczas podróży. Chyba, że ​​wyjazd do Portimao, żeby spróbować Ferrari 296 GT3 nie wchodziło w zakres jego umowy z Red Bullem lub innymi partnerami.

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

28 o 12:2023

Nie dość potężny, mój synu! czy miałby Josa z synem na lotnisku... W każdym razie uważam za normalne, że Max Verstappen, kimkolwiek jest, sam płaci rachunek za wypożyczone pojazdy. Dlaczego miałby korzystać z bezpłatnego środka transportu podróżując prywatnie?

Aby napisać komentarz