Valtteri Bottas odzyskuje zwycięstwo w… wyścigu rowerowym

Jeśli większość kierowców F1 spędza wakacje na słońcu i/lub w morzu, Valtteri Bottas nie jest wykonany z tego samego drewna. Fin wykorzystał wolny czas, aby wziąć udział w wyścigu rowerowym w Stanach Zjednoczonych, który ostatecznie wygrał.

opublikowany 16/08/2022 à 12:04

Tomek Viala

Valtteri Bottas, tu na oczach tłumu zgromadzonego w Paul Ricard, właśnie wygrał wyścig rowerowy w Stanach Zjednoczonych. ©DPPI

Znaliśmy Valtteri Bottas pomagając w kobiecym Tour de France, w którym brała udział jego partnerka, Tiffany Cromwell, znamy teraz samego Bottasa jako zwycięzcę imprezy kolarskiej trwającej ponad 96 kilometrów, w której na starcie stanęło prawie 700 uczestników. Jeśli to nie są wakacje marzeń, nie rozumiemy!

Już drugi udział

Fin drugi rok z rzędu brał udział w wyścigu SBT GRVL na jednym z czterech wyczerpujących torów szosowych i szutrowych w Steamboat Springs w Stanach Zjednoczonych. Nawet jeśli Bottas wziął udział w tak zwanej imprezie „Czerwonej”, która jest dopiero drugim najdłuższym etapem z czterech oferowanych, to i tak dokonał wyczynu, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej – czwarte w klasyfikacji generalnej – kończąc trasę w czasie krótszym niż niż trzy godziny.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WIDEO – Valtteri Bottas tankuje swojemu partnerowi podczas Tour de France

Jego partnerka, australijska kolarka zawodowa Tiffany Cromwell, wygrała wyścig kobiet na niebieskiej trasie o długości prawie 160 kilometrów. W zeszłym roku Valtteri Bottas stanął już na podium w zawodach kolarskich w swojej kategorii wiekowej, co stanowi dowód, że potrzebny jest kolejny dowód na to, że Fin z biegiem lat staje się lepszy jak dobre wino.

Co by było, gdybyśmy wyznaczyli parze Bottas/Cromwell nowy cel na przyszły rok? Jak na przykład pokonywanie niekończącej się czarnej trasy SBT GRVL o długości 228 kilometrów. Wierzymy w!