Verstappen: „Będzie tak do końca sezonu”

Holender wygrał Grand Prix Francji dzięki śmiałej strategii, która pozwoliła mu pokonać Lewisa Hamiltona.

opublikowany 20/06/2021 à 17:45

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Verstappen: „Będzie tak do końca sezonu”

W Castellet Max Verstappen pokonał Lewisa Hamiltona. ©DPPI/F. Dobry

Bezkompromisowy przez cały weekend, Max Verstappen (czerwony Byk) zadał duży cios, wygrywając w niedzielę Grand Prix Francji.

Zaskoczony pierwszym hamowaniem po starcie, oddaniem kontroli Lewis Hamilton (Mercedes), Holender nie poddał się i po pierwszej salwie pit stopów ponownie ich wziął.

« Na początku było to trudne– przyznał po przyjeździe. Było dużo wiatru. Z jednego okrążenia na drugie balans samochodu się zmieniał. Nie było łatwo utrzymać ją stabilnie ".

Umieszczony na prowadzeniu Max Verstappen odważnie postawił na drugi pit stop. Zaskoczony Lewis Hamilton nie mógł już nic zrobić i był zmuszony pozostać na torze, gdy Holender wrócił na niego niczym kula armatnia.

Dzięki świeższemu zestawowi opon kierowca Red Bulla zmniejszył stratę do siedmiokrotnego mistrza świata, po czym pokonał go dwa okrążenia przed flagą w szachownicę.

« Po pierwszym przystanku oni (kierowcy Mercedesa) wywieraliśmy presję, gdy jechaliśmy na twardych oponach, kontynuuje zwycięzca dnia. Na szczęście strategia dwóch przystanków opłaciła się. Musieliśmy dużo pracować, aby się tam dostać, ale ostatecznie zostaliśmy nagrodzeni.

Końcówka była trudna, ponieważ było wielu spóźnialskich do wyprzedzenia, ale ostatecznie wszyscy grali tak, co pozwoliło mi walczyć do końca ".

Bardziej niż kiedykolwiek lider mistrzostw Max Verstappen obiecuje takie bitwy ” do końca sezonu „. To obiecuje.

Ze 131 punktami na swoim koncie Max Verstappen zmniejsza Lewisa Hamiltona o 12 długości. Sergio Pérez (Red Bull) umacnia swoją trzecią pozycję z 3 jednostkami.

Analizę Grand Prix Francji przeprowadzoną przez naszych ekspertów znajdziesz w AUTOhebdo nr 2317, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej i od środy w kioskach.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz