Verstappen: „Jutro walka z Mercedesem będzie ciężka! »

Szóste pole position dla Maxa Verstappena. Lider mistrzostw kontynuuje swoją obecną pozytywną spiralę.

opublikowany 26/06/2021 à 16:54

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Verstappen: „Jutro walka z Mercedesem będzie ciężka! »

Walka o tytuł trwa pełną parą. / © Zdjęcie Florent Gooden / DPPI

Piątkowy dzień zdominował na boisku czerwony Byk Pierścień. Max Verstappen podpisał dziś po południu swoje szóste pole position w swojej karierze dzięki wyjątkowemu pierwszemu przejazdowi.

Lider mistrzostw wyraźnie ma przewagę nad rywalem, Lewis Hamilton na kilka wyścigów. Jako jedyny zszedł poniżej 1.04.000 z czasem 1.03.841. Holender podczas rozmów z mediami znów się uśmiechał. 

"To był wspaniały weekend, zachwyca się Verstappen. Samochód jest bardzo przyjemny w prowadzeniu na tym torze. Pierwszy przejazd w Q3 wystarczył, aby zdobyć pole position. Bardzo się cieszę, że mogę najpierw wrócić do domu. Sztuczka nie jest idealna, ale tak właśnie jest. »

Walcząc o zwycięstwo z Lewisem Hamiltonem aż do przedostatniego okrążenia we Francji, Max Verstappen wierzy, że walka pomiędzy dwoma pretendentami do tytułu będzie równie dobra i że ponowne zwycięstwo na własnym boisku nie będzie łatwe. 

„Zwyciężyć nigdy nie będzie łatwo Mercedes, zwierza się Verstappenowi. Myślę, że rozegramy równie dobrą bitwę jak we Francji. Nasze tempo wyścigowe jest podobne do tego, jakie mieliśmy w ostatni weekend, więc powinna to być dla nas dobra niedziela.

Max Verstappen 12 punktów przewagi nad Lewisem Hamiltonem przed Grand Prix Styrii. Wyścig będzie można śledzić jutro w relacji na żywo na autohebdo.fr od 15:00 (czasu francuskiego).

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz