Verstappen: Mercedes nadal prowadzi na tradycyjnych torach

Kierowca Red Bulla jest zachwycony prowadzeniem punktowym, ale zgodnie ze swoją realistyczną naturą nie ekscytuje się tym.

 

opublikowany 03/06/2021 à 15:58

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Verstappen: Mercedes nadal prowadzi na tradycyjnych torach

Holender znakomicie przejął kontrolę nad mistrzostwami w Monako / © DPPI

Przyjeżdżając do Azerbejdżanu po raz pierwszy w karierze jako lider rankingu Kierowców, Max Verstappen nie był typem człowieka, który w ten czwartek w Baku będzie mówił o swoim nowym statusie. 

Autor mistrzowskiego zwycięstwa w Monako, kierowca czerwony Byk, która w 2 r. nigdy nie zajmowała jednak miejsca wyższego niż 2021. miejsce, potwierdza to jednak Mercedes utrzymuje przewagę nad trasami tradycyjnymi. 

« Myślę, że wciąż są przed nami na bardziej klasycznych torach, ale prawdą jest również, że mamy najlepszy początek sezonu, powiedział Verstappen w czwartek z Baku, którego tor jest co najmniej nietypowy i na którym nigdy nie był na podium… jak w Monako dwa tygodnie wcześniej.

Musimy kontynuować tę dynamikę, stale się udoskonalać i wprowadzać zmiany w samochodzie. Będziemy więc mieli dobrą kartę do gry w mistrzostwach. Wspaniale jest być na szczycie obu mistrzostw, ale liczy się to, aby zająć tę samą pozycję wieczorem w Abu Zabi ". 

  • Odmowa wojny psychologicznej 

Po swoim przekonującym sukcesie w Księstwie Verstappen oświadczył, że „ czyny mówią głośniej niż słowa », co niektórzy zinterpretowali jako pikantną odpowiedź na uwagi rywala Lewis Hamilton (Mercedes) na początku weekendu w Monako. 

Kierowca Mercedesa faktycznie oświadczył, że Verstappen „ pewnie coś do udowodnienia » nawiązując do autorytarnych manewrów wyprzedzania Holendra. Ten ostatni odrzuca jakąkolwiek chęć zapuszczenia się w pole wojny psychologicznej. 

« Szczerze jest mi to obojętne, zmiótł obecnego lidera mistrzostw. Lewis powiedział po wyścigu, że też nie chce w tym grać. Musisz skoncentrować się na torze i kropka. 

Czasami emocje ujawniają się pod wpływem chwili lub na konferencji prasowej. Zależy to także od sposobu zadawania pytań. Między mną i Lewisem panuje całkowity i wzajemny szacunek. ". 

Oczywiście porozmawiamy o tym ponownie, jeśli – kiedy? – pewnego dnia na torze dochodzi do starcia dwóch liderów stawki. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz