Verstappen podzielony pomimo nowego pole position

Holender nie był do końca usatysfakcjonowany, gdy wspominał swój występ.

opublikowany 03/07/2021 à 17:04

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Verstappen podzielony pomimo nowego pole position

Max Verstappen zdobył pole position do Grand Prix Austrii. ©Pula treści Red Bulla

Autor trzeciego z rzędu pole position, czwartego w sezonie, Max Verstappen (czerwony Byk) po raz kolejny pokazał, że jest w tym roku człowiekiem do pokonania.

Wygodny na asfalcie toru Red Bull Ring 23-letni Holender nie pozostawił szans swoim przeciwnikom, którzy zmuszeni byli ponownie ukłonić się niczym Lewis Hamilton (Mercedes) dopiero 4. miejsce na starcie w Austrii.

Ale proszę bardzo, Max Verstappen to głodny chłopak, który zawsze chce więcej i pomimo nowego pole position na Red Bull Ring nie wydawał się usatysfakcjonowany.

« Q3 była całkiem zła– powiedział natychmiast, zirytowany, że wyszedł za wcześnie. Oczywiście cieszę się, że jestem pierwszy, ale nie w taki sposób, w jaki to zrobiliśmy. Q1 i Q2 wypadły bardzo dobrze. Wszystko było krystalicznie czyste, a okrążenia były wystarczająco dobre.

W Q3 byłem pierwszy na torze (podczas ostatnich prób. Wyd.) więc straciłem czas na prostych. Nie udało mi się poprawić swojego czasu, nawet jeśli lepiej pojechałem w zakręcie 3. To wystarczyło, aby zdobyć pole position, ale wolałbym mieć bardziej konkurencyjne Q3. Mam nadzieję, że uda nam się zakończyć pracę w tę niedzielę ".

Nieco zirytowany kierowca brytyjsko-austriackiej ekipy nie zniechęca się i już kieruje się w stronę Grand Prix. Prowadząc peleton drugi raz z rzędu na Red Bull Ring, Max Verstappen celuje teraz w piąte zwycięstwo w tym sezonie.

« Opony są bardziej miękkie w porównaniu z zeszłym tygodniem, więc nie będzie łatwo je kontrolować podczas wyścigu. Skupimy się na naszym Grand Prix i spróbujemy je wygrać ".

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz