Williams zatrzymuje Massę i Bottasa na sezon 2016

Stabilność będzie kluczowa dla zespołu Grove w 2016 roku. Dziś rano Williams ogłosił, że na kolejny sezon zatrzyma duet kierowców Felipe Massa – Valtteri Bottas.

opublikowany 03/09/2015 à 11:28

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Williams zatrzymuje Massę i Bottasa na sezon 2016

Choć wielu widziało Valtteri Bottas wyjść z boku Maranello Latem, ogłoszenie przedłużenia umowy o pracę Kimiego Räikkönena w Scuderii prawie potwierdził przyszłość Fina na Williams.

Formalizacja, która ostatecznie miała miejsce w ten czwartek, na marginesie Grand Prix Włoch rozgrywanego w ten weekend na Monzy. To szczególnie przez krótkiego filmu że zespół Franka Williamsa potwierdził, że zatrzyma swoich dwóch kierowców, Felipe Massa również wybrany na rok 2016.

„Jestem zachwycony możliwością pozostania w zespole przez czwarty sezon, – wyjaśnia Bottas. Jesteśmy coraz silniejsi i nie mogę się doczekać, co przyniesie przyszły rok, ponieważ wierzę, że możemy osiągnąć lepsze wyniki niż to, co widzieliśmy do tej pory. Nie mogę się doczekać 2016 roku, ale nadal skupiam się na tym sezonie, w którym mam kilka celów do osiągnięcia. »

„Oni ogromnie mnie szanują i są tego rezultaty, komentuje Felipe Massa, który w 2016 roku rozpocznie swój trzeci sezon w Williamsie. Wspaniale jest być częścią odrodzenia zespołu od końca 2013 roku.

Frank Williams ma nadzieję, że jego zespół będzie kontynuował odrodzenie i powrót na szczyt stawki pod wodzą duetu kierowców. „Od początku 2014 roku Felipe i Valtteri szybko nawiązali wyjątkową współpracę i chociaż pozostają rywalami, zawsze doceniali wartość wspólnej pracy, która pomoże przywrócić zespołowi czołową pozycję.

Ich wspólna praca dała zespołowi technicznemu Williamsa najlepsze możliwe wskazówki, jak osiągnąć osiągi potrzebne do popchnięcia zespołu do przodu, a obaj kierowcy odegrali kluczową rolę w odrodzeniu Williamsa. »

W ciągu dwóch wspólnie spędzonych sezonów Massa i Bottas umożliwili brytyjskiemu podmiotowi powrót na trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Producentów, miejscu, którego Grove nie znał od ery BMW na początku XXI wieku.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz