F3 – C1: zwycięzca Erikssona i tytuł Norrisa

Joel Eriksson (Motopark) wygrał pierwszy wyścig weekendu na torze Hockenheim przed Lando Norrisem (Carlin), który przypieczętował mistrzostwo.

opublikowany 14/10/2017 à 12:07

Jeremy’ego Satisa

Startujący z pole position Callum Ilott (Prema) dobrze wystartował, ale został dogoniony Lando Norris (Carlin) przy spince do włosów. Obaj Brytyjczycy ścierają się w pojedynku, który na korzyść Joela Erikssona (Motopark) i Ferdinanda Habsbourga (Carlin). Norrisa, następnie 3e, podejmuje całe ryzyko, aby zaatakować swojego kolegę z drużyny i wrócić do 2e Zamiast.

Pozycje nie zmieniają się przez zdecydowaną większość rund, co przybliża Lando Norrisa do tytułu. Ze swojej strony Joel Eriksson zmierza w kierunku 3e zwycięstwo z rzędu po czerwony Byk Pierścień. Ferdynand Habsburg stanął na podium na 3e Zamiast.

Callum Ilott kończy na frustrującym 4e miejsce przed Jehanem Daruvalą (Carlin). Nikita Mazepin (Hitech GP) kończy 6e przed Pedro Piquetem, który oddziela go od kolegów z drużyny Ralfa Arona i Tadasuke Makino. 10e Miejsce Maximiliana Günthera (Premy) nie wystarczy, aby podtrzymać jego nadzieje na tytuł.

Lando Norris jest pierwszym debiutantem od tego czasu Esteban Ocon w 2014 roku, aby zdobyć tytuł w F3 i jest pierwszym zawodnikiem spoza Premy, który zdobył laury od czasu zmiany mistrzostw w 2012 roku.