David Salanon zwycięża Rajd Lyon-Charbonnières

David Salanon wygrał Rajd Lyon-Charbonnières po raz czwarty w swojej karierze, wyprzedzając DS 4 R3 Yohana Rossela i Yoanna Bonato.

opublikowany 22/04/2017 à 20:25

David Salanon (Ford Fiesta RS WRC) podpisał swoje 4. zwycięstwo w Rajd samochodowy Lyon-Charbonnières pogrążony w żałobie śmierć Anthony'ego Perrina wypadł z trasy w trzecim odcinku specjalnym.

Czterokrotny zwycięzca zawodów wystartował po przebiciu opony Yoanna Bonato (DS 3 R5), który ostatecznie stanął na podium po przegranej z drugim DS 3 R5 Yohanem Rosselem. Ten ostatni wywalczył drugie miejsce ze stratą zaledwie 2”2 punktów.

Franck Lions (DS 3 WRC) zajął miejsce tuż za podium, przed Jérémim Ancianem (Ford Fiesta R5) i Charlesem Martinem (Peugeot 208 T16 R5). Patrick Rouillard (Porsche 997 GT3 Cup) se classe 7e devant Vincent Dubert (Skoda Fabia R5).

Efren Llarena wygrał 208 Rally Cup pokonując Laurenta Pelliera, a Patrick Magnou stanął na podium w tej kategorii.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rajdu Lyon-Charbonnières w numerze 2111 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.