Rajd – Rossel otwiera swoje stoisko w Cévennes

Yohan Rossel odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Francji po zwycięstwie w Rajdzie Cévennes.

opublikowany 28/10/2017 à 18:32

Yohan Rossel (DS 3 R5) po zwycięstwie w Rajdowych Mistrzostwach Francji odniósł swoje pierwsze zwycięstwo Rajd samochodowy z Sewennów. Były zwycięzca kategorii juniorów w Citroën Racing Trophy definitywnie objął prowadzenie w wyścigu, wykorzystując przebicie opony, którego doznał jego rywal Charles Martin (Skoda Fabia R5) na SS5.

Yohan Rossel zwyciężył z ponad minutą przewagi nad Pierrem Roché (Skoda), który miał zaledwie pięć sekund przewagi nad Ludoviciem Galem (Skoda).

Charles Martin zdołał awansować na czwarte miejsce, wyprzedzając Williama Wagnera (Ford Fiesta R5) o niecałe dwie sekundy w ostatnim odcinku specjalnym i zajął drugie miejsce w Mistrzostwach, korzystając z wycofania się Quentina Giordano (Skoda Fabia R5) drodze w pierwszym odcinku specjalnym rozegranym dzień wcześniej.

Emmanuel Guigou (Renault Clio RS) finit au sixième rang en terminant premier pilote R3 en remportant la victoire au Trophée Michelin réservé aux équipages hors R5. Patrick Rouillard (Porsche 997 GT3 Cup) suit en septième position et remporte la catégorie GT+. Julien Monteil (Peugeot 307) zajął ósme miejsce, przed Sébastienem Dommerdichem (Peugeot 205 GTI) i Dorianem Nicolasem (DS 3 R3).

Hugo Margaillan (Ford Fiesta R2) zwyciężył w kategorii Junior Rajdowych Mistrzostw Francji, zajmując wicemistrzostwo w tej kategorii i zajmując 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rajdu Cévennes w numerze 2138 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.