WRC – Latvala liderem Tour de Corse

Jari-Matti Latvala objął prowadzenie w Tour de Corse kosztem Elfyna Evansa. Jednak Walijczyk pozostaje w kontakcie z Finem, który napotkał problemy ze skrzynią biegów.

opublikowany 03/10/2015 à 15:28

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Latvala liderem Tour de Corse

Zadrapanie Sebastian Ogier (Volkswagen) na SS6 Tour de Corse z czasem 28'14"2 na dystansie 48,46 km od Muracciole? Col de Serba pozostaje niepotwierdzony po opuszczeniu Francuza w pierwszym etapie. Będąc najbliżej odniesienia, jego kolega z drużyny Jari Matti Latvala objął prowadzenie imprezy pod koniec drugiego dnia.

Jednak przewaga Fina pozostaje niewielka – kierowca M-Sport tylko dwie sekundy spóźnienia. Nowy lider imprezy stracił pozycję pod koniec wyścigu z powodu problemów ze skrzynią biegów, problem, który zrujnował weekend Sébastiena Ogierai może dokonać zmian w pomocy.

Andreasa Mickelsena (Volkswagen) pozostaje na tymczasowym podium z przewagą ponad 22 sekund Chris Meeke (Citroën), który zajął czwarte miejsce kosztem Kevina Abbringa (Hyundai), Holender stara się utrzymać tempo najlepszych. Madsa Ostberga (Citroën) jest zaledwie pięć sekund za nim.

Haydena Paddona (Hyundai) awansował na siódme miejsce, wykorzystując słabe wyniki Stéphane Sarrazin (Bród). Francuz uszkodził układ kierowniczy po problemach z turbosprężarką w poprzedniej rundzie i tym samym spadł na dziewiąte miejsce za swoim rodakiem Bryana Bouffiera (Ford), mając zaledwie dwie sekundy przewagi Ott Tanak (Bród). Dani głuchy (Hyundai) jest na skraju pierwszej dziesiątki, wyprzedzając Stéphane'a Lefebvre'a (Citroena).

Julian Maurin (Fiesta S2000) pozostaje na czele WRC2 z 19 sekundami przewagi Esapekka lappi (Skoda Fabia R5). Armina Kremera (Fabia R5) po przebiciu opony zdobywa tymczasowe podium Craiga Breena (Peugeot 208 T16), który stracił ponad trzy minuty. W JWRC tak Quentina Gilberta który zajmuje pierwsze miejsce z 24 sekundami przewagi Yohana Rossela.

Filmy z Tour de Corsica

Ostatni etap zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, 4 października o godzinie 7:25, a jego transmisja będzie transmitowana na żywo na AUTOhebdo.fr i Canal+ Sport.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz