WRC – Latvala wraca do Evansa na Tour de Corse

Jari-Matti Latvala praktycznie pozbył się prowadzenia Elfyna Evansa na Tour de Corse po drugim pasie Francardo – Sermano.

opublikowany 03/10/2015 à 11:36

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Latvala wraca do Evansa na Tour de Corse

Elfyna Evansa (Ford) utrzymuje prowadzenie w Tour de Corse po piątym odcinku specjalnym, drugim podaniu Francardo? Sermano, gdzie zabłysnął na pierwszym etapie, ale w pilocie M-Sport ma tylko 1”7 przewagi Jari Matti Latvala (Volkswagen), któremu udało się zarysować te suche drogi, ale nadal jest tak samo (lub nawet bardziej) trudne jak dzień wcześniej.

Najszybsi na tej trasie byli kierowcy Volkswagena, Andreasa Mickelsena uplasował się na trzeciej pozycji, tracąc prawie pół minuty do lidera wyścigu, poprzedzając go Kevina Abbringa (Hyundai) o sekundę, Holender znajdował się dalej w tym fragmencie.

Chris Meeke (Citroën) wspiął się na piąte miejsce, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Madsa Ostberga 4”5 i skorzystanie z przystanku Roberta Kubicy (Ford). DS3 WRC poprzedzać Forda Stéphane Sarrazin który stracił czas z powodu problemów z silnikiem powodujących utratę mocy. Francuz jest przed nami Haydena Paddona (Hyundai) i Bryana Bouffiera (Ford), podczas gdy Stéphane'a Lefebvre'a (Citroën) plasuje się na 12. miejscu z tyłu Ott Tanak (Forda) i Dani głuchy (Hyundai). Pomimo swego trzeciego razu Sebastian Ogier (Volkswagen) nie ma już nadziei na błyszczenie po byciu wystartował ponownie w Rajdzie 2.

Julian Maurin (Fiesta S2000) objęła prowadzenie w WRC2 z dwiema sekundami przewagi Esapekka lappi (Skoda Fabia R5), natomiast Craiga Breena (Peugeot 208 T16) spadł na trzecie miejsce. Romain dumas traci kontrolę nad RGT po kilkukrotnym zatrzymaniu.

Filmy z Tour de Corsica

Drugi etap zakończy się 48,46 km Muracciole? Col de Serba, najdłuższy odcinek specjalny Tour de Corse, rozgrywany był od 13:52.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz