WRC – Ogier przed Meeke w Wales Rally GB

Sébastien Ogier utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Kris Meeke wydaje się być jedynym, który jest w stanie dotrzymać kroku liderowi.

opublikowany 13/11/2015 à 17:20

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Ogier przed Meeke w Wales Rally GB

Z pięcioma zadrapaniami wygranymi na sześciu odcinkach specjalnych, Sebastian Ogier (Volkswagen) dobrze rozpoczął Rajd Walii Wielkiej Brytanii. Jego jedynym bezpośrednim prześladowcą jest Chris Meeke który na koniec dnia ma 13 cali 5 lat, będąc jedynym kierowcą, który pokonał potrójnego mistrza świata na pierwszym etapie. Jednak Irlandczyk z Irlandii Północnej musi zachować ostrożność, grając o punkty, aby zapewnić Citroënowi drugie miejsce w klasyfikacji producentów.

Andreasa Mickelsena (Volkswagen) pozostaje na trzecim miejscu ze stratą nieco ponad jedenastu sekund Madsa Ostberga (Citroena). Dani głuchy (Hyundai) zamyka czołową piątkę w sporej odległości od czołowego kwartetu poprzedzającego Ott Tanak (Ford), który wykorzystał problemy hydrauliczneHaydena Paddona (Hyundai) i przebicieElfyna Evansa (Ford) i zajmie szóste miejsce przed Nowozelandczykiem i Walijczykiem.

Stéphane'a Lefebvre'a (Citroën) jest na dziesiątej pozycji, ze stratą niecałe cztery sekundy Lorenza Bertelliego (Bród).

Erica Camiliego (Fiesta R5) objęła prowadzenie WRC 2 po przebiciu Craiga Breena (Peugeot 208 T16), który spadł na siódme miejsce. Francuz ma dziesięć sekund przewagi nad Teemu Suninenem (Skoda Fabia S2000). Jurij Protasow (Fiesta RRC) zamyka pierwszą trójkę, minutę za liderem kategorii.

Tak było po zatrzymaniu się Quentina Gilberta na SS6 Ole Christiana Veiby’ego który przejął kontrolę nad WRC 3.

Drugi etap Wales Rally GB zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 14 listopada o godzinie 8:29.

Filmy z Rajdu Walii GB

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz