Sébastien Loeb dominuje na torze rajdowym

Sébastien Loeb zdominował tor rajdowy rozgrywany w Paul-Ricard. Zwyciężył dziewięciokrotny mistrz WRC, przed Yvanem Mullerem i Thibaultem Durbecem.

opublikowany 11/12/2016 à 17:09

Tor Rallycircuit, wydarzenie rallye rozegrany na torze Paul-Ricard (Var), pozwolił fanom ponownie zobaczyć Sébastiena Loeb na DS3 WRC. Wydaje się, że dziewięciokrotny mistrz świata nie stracił orientacji, odkąd zdominował wydarzenie, kończąc 10. i ostatni odcinek specjalny z czasem 1:48 przed Yvanem Mullerem.

Thibault Durbec stanął na podium, tracąc ponad 3 minuty do zwycięzcy, tworząc w ten sposób czołowe trio zdominowane przez DS 3 WRC.

Pomimo kolizji na SS6 Quentin Giordano (Peugeot 208 T16 R5) uplasował się na 4. miejscu i zwyciężył w kategorii R5, tracąc do podium 14 sekund. Pierwszą piątkę uzupełnił Pepe Lopez (208 T16 R5).

Norman Nato (Peugeot 207 S2000) zajął 7. miejsce, plasując się pomiędzy Fabiano Lo Fiego (Ford Fiesta R5) a Antoine'em Leclerc (206 T16). Anthony Beltoise w swojej Skodzie Fabia R9 dojechał na 5. miejscu.

Sébastien Loeb będzie miał tylko kilka dni odpoczynku, zanim wróci do swojego Peugeota 3008 DKR na rajd Dakar 2017, który rozpocznie się 2 stycznia w Asuncion (Paragwaj).