4 godziny w Abu Zabi – United Autosports wygrywa z Joshem Piersonem, 16 lat i 5 dni

W tę sobotę drużyna United Autosports wygrała pierwszy wyścig 4-godzinnego wyścigu w Abu Zabi, a jej kierowcami byli Paul di Resta, a zwłaszcza Josh Pierson, który miał 16 lat i 5 dni.

opublikowany 19/02/2022 à 15:34

Walenty GLO

Josh Pierson zsiadł ze swojego Oreca 07-Gibson 51 minut przed końcem wyścigu. Młody Amerykanin przyjechał jak najwięcej jeździć, aby zdobyć doświadczenie na resztę sezonu. To misja więcej niż wykonana. A jego kariera w Wytrzymałość zaczyna się od apoteozy. Startując z pole position po porannym czasie Paula di Resty, rodak z Portland natychmiast zdystansował się od rywali, wykręcając szybkie okrążenia. Następnie wykazał się rozbrajającą dojrzałością w zarządzaniu zarówno ruchem ulicznym, jak i swoim wysiłkiem, nie pozwalając, aby w połowie wyścigu zdestabilizowała go czerwona flaga zakłócająca płynny przebieg imprezy na pół godziny. pożaru na drodze nr 3 G-Drive LM P26, prowadzonej wówczas przez Wiaczeława Gutaka, na szczęście nietkniętego przez ten wypadek. Do tej pory pilot karting następnie jednomiejscowyJosh Pierson ukończył tylko jeden wyścig w prototypie przed 4-godzinnym wyścigiem w Abu Zabi: 24-godzinnym wyścigiem w Daytona, rozgrywanym pod koniec stycznia w LM P2 z PR1/Mathiasen Motorsport. Mając wówczas mniej niż 16 lat, uzyskał zwolnienie z udziału w podwójnej rundzie czasu na Florydzie, którego odmówiono mu w zeszły weekend na kilka dni przed startem wyścigu 4 Hours of Dubai. Tak naprawdę młody człowiek obchodził swoje 16. urodziny w poniedziałek 14 lutego, pomiędzy dwoma spotkaniami azjatyckimi. Le Mans Seria. Dlatego Josh Pierson odczekał jeszcze tydzień, zanim zaczął pracować w United Autosports. Nie czekał już dłużej na swoje pierwsze zwycięstwo. Mając 16 lat i 5 dni, trudno będzie wyłonić młodszego zwycięzcę w wyścigach wytrzymałościowych…

Pokonany dzisiaj Nielsen Racing wykonuje jednak doskonałą robotę w mistrzostwach, mając na celu zaproszenie na 24-godzinny wyścig Le Mans, a brytyjski zespół może dodać drugie miejsce w tej azjatyckiej serii Le Mans w LM P3. W tej kategorii wreszcie uśmiechnął się do Duqueine M30-D08-Nissan firmy DKR Engineering i Rinaldi Racing. Po problemach z uprzężą napotkanych w Dubaju luksemburski zespół prowadzony przez Laurenta Hörra, Mathieu de Barbuata i Sebastiana Alvareza był w stanie dokończyć wysiłki na torze Yas Marina. Pokonali w ten sposób Leonarda Weissa, Torstena Kratza i Hendrika Stilla. Trzecie miejsce w tej klasie zajął CD Sport Ligier z numerem 27, obok Christophe'a Crespa, Antoine'a Doquina i Stevena Palette.

Po stronie GT, a Porsche może ukryć inny, szczególnie w Herberth Motorsport. Podczas gdy numer 33 Antares Au, Yifei Ye i Klaus Bachler startował z drugiej pozycji, to numer 91 z trio Alfreda, Roberta Renauera i Ralfa Bohna ostatecznie zwyciężył na koniec wyścigu, po raz kolejny blisko tej pozycji Kategoria. Brendan Iribe, Ollie Millroy i Ben Barnicoat zajęli drugie miejsce, wyprzedzając załogę Monegasque AF Corse w składzie Louis Prette, Vincent Abril i Conrad Grunewald. W Pro-Am zwyciężyła drużyna Kessel Racing z numerem 57 prowadzonym przez Romana Ziemiana, Francesco Zollo i Axcila Jefferiesa.