Grand Prix Australii 2022

08h45

To koniec tego żywego tekstu. Dziękujemy, że przyłączyliście się do nas w ten niedzielny poranek podczas Grand Prix Australii. Życzę wszystkim miłego weekendu. Do zobaczenia za 15 dni w Imola na kolejnym Grand Prix

T58

Czwarte zwycięstwo w karierze Leclerca, 4. Ferrari. Monako został także wybrany przez fanów kierowcą dnia

T58

Rozczarowanie Alonso. Przez długi czas Hiszpanowi nie udało się wykorzystać swojej średniej gumy. Wracając do boksów, podwójny mistrz świata zajął ostatnie miejsce…

T58

Hamilton zajął ostatnie miejsce na podium, ale mimo to zebrał duże punkty, podobnie jak McLaren, dzięki piątej i szóstej pozycji Norrisa i Ricciardo. Francuzi Ocon i Gasly zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce. Przejeżdżając przez aleję serwisową na 7. okrążeniu, Albon ostatecznie zdobył punkt i zajął 9. miejsce po starcie z ostatniej pozycji.

T58

ZWYCIĘSTWO LECLERCA! Drugi sukces w sezonie Monakijczyka, który oprócz odejścia Sainza i Verstappena na emeryturę zaliczył doskonałą operację z 26 punktami. Odlatuje na głowę mistrza! Pérez i Russell uzupełniają podium.

T58

Ostatnie okrążenie wyścigu! Leclerc rozpoczyna wyścig z prawie 20 sekundami przewagi

T57

Jeśli zajmie 7. pozycję, Albon straci wszystko. Taj musi jeszcze odbyć obowiązkowy przystanek.

T52

Alonso w bólu z powodu średniej gumy. Hiszpan widział, jak Zhou i Magnussen go karcą. Spadł z powrotem na 14. miejsce

T52

7 okrążeń od szachownicy oto prowizoryczny ranking

T50

Po około dziesięciu minutach Gasly w końcu był w stanie pozbyć się Strolla. Tutaj jest 9.!

T45

Alonso w końcu zdołał wyprzedzić Schumachera i zająć 12. miejsce. Hiszpan atakuje teraz Bottasa, Gasly'ego i Strolla. Mógłby ożywić końcówkę wyścigu

T45

Stroll zdaje się nie rozumieć i kontynuuje zygzak. Zdecydowanie…

T43

5 sekund kary dla Strolla za liczne zygzaki w linii prostej. Nadal może zostać ukarany sankcjami za wypchnięcie Bottasa podczas obrony swojej pozycji

T43

Wyobrażamy sobie Red Bulla uważnie przyglądającego się samochodowi Péreza. Austriacka drużyna nie chce po tym meczu w Bahrajnie na początku sezonu ponownie poddać się podwójnej emeryturze5

T41

Po opuszczeniu Verstappena i Sainza Leclerc będzie kolejnym wielkim hitem, jeśli uda mu się dotrzeć do mety. Mógłby opuścić Australię z 26 punktami, ponieważ ma najlepszy czas w wyścigu. Monako potrafi mocno uderzyć!

T40

Zielona flaga już powiewała! Wyścig może zostać wznowiony

T40

Skorzystajmy z okazji i postawmy na media. Hiszpan uplasował się na 13. miejscu

T39

Verstappen w miejscu! Nowy problem mechaniczny Holendra i druga emerytura w 2 Grand Prix! Straszne rozczarowanie kierowcy Red Bulla, który zobaczył, jak jego samochód zapala się od tyłu. Uruchomiono wirtualny samochód bezpieczeństwa

T36

Pérezowi udaje się pokonać Russella, goniąc go przez kilka okrążeń. Oto Meksykanin z powrotem na tymczasowe podium

T34

Norris i Ricciardo pozbywają się Magnussena. Kierowcy McLarena zajmują obecnie 7. i 8. miejsce