Rajd Kenii 2022

08h53

Na koniec Kalle Rovanperä zajął 6. miejsce na SS8, 5″3 za Neuvillem, który tym samym uzyskał swój pierwszy dobry czas w Rajdzie Safari.

Zbiórka o 9:01 na SS10 (Śpiący Wojownik, 31,04 km)

Klasyfikacja SS9:

Klasyfikacja generalna po SS9:

08h48

Potwierdzenie wypłaty dla Greensmith:

08h47

Takamoto Katsuta dobiegł do mety ze stratą 3″3 do Neuville’a. Japończyk odzyskuje trochę czasu na Evansie, ale traci trochę na Tänaku, który ma już 5 sekund straty do podium.

08h44

Elfyn Evans przekroczył linię mety 4″2 sekundy za najlepszym czasem Belga.

08h40

Ott Tänak zajmuje tymczasowe 3. miejsce na trasie SS9, 1″7 za Neuville.

08h38

Solberg zajął 41″7 za Neuvillem. Szwed spóźnił się na start i mógł zostać ukarany.

08h35

Wygląda na to, że Gus Greensmith zdecydował się przejść na emeryturę po SS9, gdy jego Ford Puma uległ uszkodzeniu…

Co więcej, Adriena Fourmaux nie będzie na starcie SS9, więc dla Francuza będzie to druga emerytura w ciągu 2 dni.

08h34

Nowy najlepszy czas, obecnie należący do Thierry'ego Neuville'a, o 0″9 lepszy od Loeba.

08h32

Na zdjęciu: samochód Greensmitha przed startem SS9... Brytyjczyk stwierdził, że wrażenia z jazdy bez przedniej szyby były " straszny ".

08h29

Sébastien Ogier traci 6″8 punktów do czasu Loeba i tymczasowo zajmuje 2. miejsce w odcinku specjalnym.

08h25

Z uszkodzonym nadwoziem Forda Pumy i bez osłony zabezpieczającej, Gus Greensmith zdołał zażartować na mecie, tracąc 1'11″3 Loeba.