4H Abu Zabi – EL1: United Autosports przed 99 Racing

Phil Hanson (United Autosports) był najszybszy w pierwszym z 1-godzinnych treningów w Abu Zabi, wyprzedzając Neela Janiego (4 wyścigów).

opublikowany 17/02/2023 à 12:16

Walenty GLO

United Autosports zdominowało L1 w Abu Zabi (Zdjęcie: United Autosports)

Azjaci Le Mans Seria zakończy się w ten weekend ostatnim double-headerem w Abu Zabi. Na torze Yas Marina podczas pierwszego treningu swobodnego wyróżnili się Phil Hanson i Neel Jani. Najlepsze okrążenie Brytyjczyk pokonał w samochodzie nr 1 United Autosports z czasem 1:42.821. Pokonał Szwajcara, kolegę z drużyny Nikita Mazepin i Ahmad Al Harthy z 99 Racing o 0.116 sekundy. Trzecie miejsce ze stratą 0.243 sekundy do ekipy COOL Racing zajął młody Duńczyk Malthe Jakobsen.

W LM P3 COOL Racing wyróżniło się ustanawiając najlepszy czas w tej kategorii z czasem 1:47.986. Francuski zespół Graff Racing zajął drugie miejsce z czasem 1.210 sekundy z numerem 9, przed DKR Engineering z numerem 5, z czasem 1.437 sekundy. Tym samym Ligier podpisuje dublet w pierwszej sesji weekendu.

Po stronie GT jest to: Mercedes-AMG GT3, który zdominował swoich rywali numerem 7 w zespole Haupt Racing Team w czasie 1:53.429.