Baku: Ocon ma nadzieję Alpine tak konkurencyjny jak w Portimao

Dziewiąty w Księstwie dzięki Oconowi, Alpine to jedno z rozczarowań na koniec Grand Prix Monako. Francuski pilot zapewnia go, że przez ostatnie 15 dni dużo pracowali i powinni uzyskać wyniki porównywalne z Portimao.

opublikowany 03/06/2021 à 17:18

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Baku: Ocon ma nadzieję Alpine tak konkurencyjny jak w Portimao

Esteban Ocon wydaje się być pewien dobrej formyAlpine w Baku / © Foto Antonin Vincent / DPPI

Po trudnym weekendzie w Monako Alpine planuje nadrobić to w Baku. Zajmując 9. miejsce, ponad okrążenie za zwycięzcą na ulicach Księstwa, Ocon wierzy, żeAlpine udało się zidentyfikować problemy i w ten weekend wznowimy działalność „Pracowaliśmy nad problemami, które mieliśmy z samochodem. W skali nie było idealnie, ani na oponach. Tutaj opony będą takie same jak w Monako, więc powinniśmy sprawić, żeby działały”. Francuski kierowca, 10. w mistrzostwach, uważa jednak, że trasa o długości 6,003 km powinna lepiej odpowiadać jego Alpine, w szczególności dzięki długim prostym liniom „Tor jest tutaj zupełnie inny, bardziej przypomina Monzę, więc myślę, że nasze występy powinny być bliższe temu, co widzieliśmy w Portimao i Barcelonie. »

Nieczęsto miał szczęście w Azerbejdżanie, w 2017 roku uległ wówczas dwóm kolizjom ze swoim kolegą z drużyny Perez, ale także w 2018 roku z Raïkkönenem Ocon woli skupić się na teraźniejszości i zapomnieć o przeszłości „Nieczęsto bywałem we właściwym miejscu o właściwym czasie, powiedzmy. Tutaj jest trochę szczęścia i najważniejsze jest to, aby być obecnym aż do ostatniego okrążenia, bo tutaj naprawdę w każdej chwili może się coś wydarzyć. »

Francuski kierowca również powrócił w ten czwartek do dość pochlebnego porównania ze swoim kolegą z drużyny Alonso. Jeśli cały padok myślał, że Byk Asturii szybko rozprawi się z Oconem, jest zupełnie odwrotnie. Najnowszy przykład: różnica w kwalifikacjach pomiędzy obydwoma kierowcami Alpine. Podczas gdy Ocon zawiódł na progu Q3, to nie do poznania Alonso znalazł się na 17. pozycji. Ocon zapewnia nas, że wkrótce zobaczymy Alonso w najlepszej formie: „Nie rozmawialiśmy z nim o jego obawach związanych z kwalifikacjami. Wiem tylko, że na wolnych treningach był z przodu. W sobotnie popołudnie udało mi się odwrócić ten trend. Nie wiem, co się z nim stało, ale najwyraźniej jest w fazie nauki samochodu. Jest w trochę takiej samej sytuacji jak ja w zeszłym roku, aby wiedzieć, jak zachowa się samochód, a to niestety wymaga czasu. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz