Spektakl, ale mieszany wynik dla Ferrari

F14 T Fernando Alonso i Kimiego Räikkönena zapewniły część spektaklu w peletonie w Niemczech, ale Scuderia straciła miejsce w klasyfikacji producentów po Hockenheim.

opublikowany 21/07/2014 à 12:08

Pierre Tassel

Trzymiejscowe walki z czerwony Byk RB10 Sebastian Vettel, ostateczne przekroczenieAlonso sur Ricciardo na 5 miejsce? TO Ferrari wziął udział w kilku zaciętych bitwach podczas niedzielnego Grand Prix Niemiec, ale zdobył jedynie 10 punktów w klasyfikacji producentów. Mieszany wynik, który pozwala Williams zająć 3. miejsce dzięki nowemu podium Valtteri Bottas, drugi za zwycięzcą Nico Rosbergiem (Mercedes).

„Zrobiliśmy dzisiaj wszystko, co mogliśmy i chociaż jak zawsze dążyliśmy do miejsca na podium, samochody przed nami były po prostu za szybkie.
, wskazuje Fernando Alonso. To był dobry wyścig. Zdecydowaliśmy się zmienić naszą strategię z dwóch na trzy przystanki. Walki nie były łatwe, biorąc pod uwagę zużycie paliwa, ale ostatecznie, przy pomocy nowych opon, udało mi się wyprzedzić Ricciardo i ukończyliśmy wyścig na możliwie najlepszej pozycji. Tutaj, na Hockenheim, zrobiliśmy mały krok do przodu i nawet jeśli nie przekłada się to na czasy okrążeń, zachęca nas to do dalszej poprawy. Skupiamy się teraz na Budapeszcie. »

Ze swojej strony Kimi Räikkönen został spowolniony przez kilka kontaktów, szczególnie podczas starcia z Alonso i Vettelem. „Moje przednie skrzydło zostało uszkodzone, co zagroziło mojemu wyścigowi, Lodziarz wyjaśnia. Jednak na nowych oponach było w porządku. Mogłem też prowadzić samochód tak, jak lubię. Mogliśmy spokojnie celować w punkty. »

Relację z Grand Prix Niemiec, sporządzoną przez naszych specjalnych korespondentów w Hockenheim, można znaleźć w numerze 1970 AUTOhebdo, dostępną dziś wieczorem w wersji cyfrowej oraz od środy w kioskach.