EL1 – Verstappen na szczycie, ograniczenia toru stanowią problem

Lider mistrzostw rozpoczyna pierwszy weekend w Austrii w najlepszy możliwy sposób. Wyprzedził francuskiego kierowcę Pierre'a Gasly'ego i Lewisa Hamiltona.

opublikowany 25/06/2021 à 12:37

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL1 – Verstappen na szczycie, ograniczenia toru stanowią problem

Jest wolny, Max! / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

„Dura lex, sed lex” – prawo jest surowe, ale jest prawem. Oto jak podsumować pierwszą darmową sesję treningową o godz czerwony Byk Zadzwoń, ponieważ dziś rano czasy zostały anulowane z powodu nieprzestrzegania ograniczeń toru, na zakrętach 9 i 10.

Max Verstappen (Red Bull) mimo to ustanowił najlepszy czas na miękkich oponach z wynikiem 1.05.910. Jest on obecnie jedynym kierowcą, który zszedł poniżej poziomu 1.06. Lider mistrzostw kontynuuje wyścig za wyścigiem. Przed nim niespodzianka Pierre Gasly na swojej Alpha Tauri. Francuz traci zaledwie 2 dziesiąte sekundy do siostrzanego samochodu. Lewis Hamilton zajmuje czołowe 3, 4 dziesiąte sekundy za swoim mistrzowskim rywalem.

Znajdujemy się w tej samej dziesiątej co Brytyjczyk Valtteri Bottas (Mercedes) I Yuki tsunoda (Alfa Tauri). Trochę rozczarowujące we Francji, Alpine umieszcza swoje dwa samochody w pierwszej dziesiątce pierwszych PR. Fernando Alonso (6.) ponownie na czele Esteban Ocon (7.). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Lance Stroll (Aston Martin), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) I Charles Leclerc (Ferrari).

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory McLaren zaczynają się powoli w Austrii. Daniel Ricciardo jest dopiero 12. i Lando Norris 16. 
Należy pamiętać, że Robert Kubica był na dobrej drodze podczas pierwszego treningu. Zastąpił Kimiego Raïkkönena z okazji 1. rocznicy powstania marki Alfa Romeo. Polak jest dopiero 111., ze stratą ponad 19 sekundy do kolegi z drużyny.

Dziś rano na torze sporo akcji. Zespoły, które przeprowadziły sztafety na sesję kwalifikacyjną, ale także długie sztafety na wyścig. Powód ? Niepewna pogoda na resztę weekendu i ciemne chmury, które stopniowo zbliżają się do toru. Jeśli tak się stanie, ryzykujemy, że w drugim treningu nie zobaczymy samochodów jeżdżących.

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz